WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wymarzone otwarcie gospodarzy!

Reprezentacja Norwegii zasłużenie wygrała mieszany konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Drugie miejsce zajęła drużyna Japonii, a na najniższym stopniu podium niespodziewanie stanął zespół z Włoch.
Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk

Dosyć nietypowo, bo od drużynowego mikstu w Lillehammer rozpoczęła się kolejna, bo trzydziesta czwarta już edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Słynny obiekt "Lysgardsbakken" najlepszych narciarzy świata przywitał zmiennym i silnym wiatrem, przez co zaplanowane na południe kwalifikacje zakończyły się z niemałym opóźnieniem. Znacznie sprawniej organizatorom udało się przeprowadzić zmagania mieszane, które odbyły się przy świetle jupiterów. Do startu inauguracyjnych zawodów zgłoszonych zostało aż trzynaście ekip. Była więc mocna obsada, dalekie loty i wspaniałe emocje. Zabrakło tylko reprezentacji Polski...

Tegoroczną inaugurację sezonu wyjątkowo mile wspominać będą "Wikingowie". Team Państwa Fiordów rozpoczął zimę od naprawdę mocnego uderzenia. "Czwórka" Skandynawów, czyli Maren Lundby, Tom Hilde, Anette Sagen i Anders Bardal, w sumie zgromadziła o ponad siedemnaście punktów więcej od następnych w klasyfikacji - Japończyków, zaś trzecich w tabeli - Włochów wyprzedziła prawie o osiemdziesiąt pięć "oczek" (!). Dominacja gospodarzy była niepodważalna, choć z pewnością odniesienie wygranej w Lillehammer znacznie ułatwiła Norwegom dyskwalifikacja za nieprzepisowy kombinezon Andreasa Koflera. Decyzja sędziów spowodowała, że Austriakom zaliczono tylko trzy próby, co dało im ostatecznie dopiero dwunaste miejsce.

Zgodnie z przewidywaniami po raz kolejny w tego typu zmaganiach niezwykle groźni byli Azjaci. Yuki Ito, Yuta Watase, Sara Takanashi i Taku Takeuchi skakali równo i daleko, czego nie można napisać między innymi o Szwajcarach, czy choćby rewelacyjnych Włochach - na sensacyjny sukces Italii największy wpływ miał kapitalny występ Evelyn Insam, z kolei Andrea Morassi otrzymał indywidualnie jedną z najgorszych not. Warta uwagi jest również piąta lokata USA, do której najbardziej przyczyniły się rezultaty amerykańskich zawodniczek.

M Kraj Skład Nota
1 Norwegia Lundby, Hilde, Sagen, Bardal 983,1
2 Japonia Ito, Watase, Takanashi, Takeuchi 966,0
3 Włochy Runggaldier, Morassi, Insam, Colloredo 899,0
4 Niemcy Graessler, Freitag, Vogt, Freund 875,1
5 USA Van, Johnson, Hendrickson, Frenette 869,9
6 Czechy Pustkowa, Koudelka, Dolezelowa, Hlava 849,1
7 Słowenia Vtic, Pungertar, Logar, Prevc 836,9
8 Szwajcaria B.Windmuelller, Deschwanden, S.Windmueller, Ammann 834,3
9 Francja Clair, Lamy Chappuis, Mattel, Chedal 417,5
10 Finlandia Kykkaenen, Niemi, Rautionaho, Happonen 393,8
11 Rosja Gladyszewa, Kaliniczenko, Avvakumova, Wasiljew 377,4
12 Austria Irascho, Kofler, Seifriedsberger, Schlierenzauer 358,9
13 Kanada Pretorius, Rowley, Henrich, Boyd-Clowes 305,2

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×