Drugie miejsce Klemensa Murańki w inauguracyjnym konkursie PK w Ałmatach

Klemens Murańka zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego, który rozegrano w Ałmatach. Wygrał Stefan Kraft, a na trzeciej pozycji uplasował się David Zauner.

46. Stanisław Biela Polska 106 73,8

Pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2012/2013 wygrał Stefan Kraft. 19-letni Austriak prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 136,5 metra. W drugim skoku miał 133,5. To dla niego trzecie zwycięstwo w zawodach zaliczanych do klasyfikacji generalnej PK. Swą pozycję zajmowaną po półmetku zmagań zachował również Klemens Murańka. Rok młodszy od Krafta Polak, uzyskał 131,5 oraz 128,5 m. Dla Murańki to drugie podium w PK. W styczniu w Bischofshofen był trzeci. Trzecią pozycję zajął 27-letni David Zauner z Austrii.

Tuż za podium znaleźli się Norwegowie, którzy w edycji 2012/2013 zdobyli już punkty w zawodach Pucharu Świata w Lillehammer. Na czwartej pozycji uplasował się Vegard Swensen, na piątej zaś Ole Marius Ingvaldsen. Czternasty po pierwszej serii był Aleksander Zniszczoł. Wicemistrz świata juniorów ostatecznie znalazł się w czołowej dziesiątce. 26. lokatę zajął Martin Schmitt, choć po pierwszej serii był szósty. Słabo zaprezentowali się zawodnicy z Kazachstanu. W konkursie skakało sześciu gospodarzy. Wszyscy odpadli po pierwszej serii. W tym gronie znaleźli się między innymi skoczkowie, którzy w przeszłości punktowali w zawodach Pucharu Świata: Iwan Karaułow, a także Radik Żaparow.

Początkowo Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich planowano rozpocząć 1 i 2 grudnia w Ałmatach. Tydzień później zawody - według pierwotnego kalendarza - miały odbyć się w Erzurum. Na początku listopada jednak odwołano PK w Turcji z powodu problemów organizacyjnych. Organizatorzy zawodów w Kazachstanie poprosili więc Międzynarodową Federację Narciarską o to, aby zawody przesunięto na 8 i 9 grudnia. Twierdzili, że do tego czasu skocznia będzie lepiej przygotowana.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)