Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Druga seria konkursu Pucharu Świata w Lahti bez reprezentantów Finlandii

W kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti brało udział czterech Finów. Do konkursu awansowało dwóch, a w drugiej serii zabrakło reprezentantów gospodarzy.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

Najlepiej z grona reprezentantów Finlandii zaprezentował się Lauri Asikainen. Skoczył on 110 metrów i zajął 44. miejsce. Ten urodzony w 1989 roku zawodnik jest najlepszym skoczkiem narciarskim z Finlandii w sezonie 2012/2013. Sześciokrotnie awansował do drugiej serii zawodów PŚ. Ostatnio punkty do klasyfikacji generalnej zdobył 9 stycznia 2013 roku w Wiśle. Zajął wtedy szesnaste miejsce i wyrównał najlepszy wynik w karierze. Na szesnastej pozycji uplasował się również 16 grudnia 2012 r. w Engelbergu.

Na 48. pozycji w Lahti sklasyfikowany został Olli Muotka. Ten rok starszy od Asikainena zawodnik najlepsze wyniki osiąga na skoczniach mamucich. W Vikersund był 22. oraz 29. Tydzień później w Harrachovie zajął 35., a także 21. miejsce. W edycji 2012/2013 punkty do "generalki" PŚ wywalczyło czterech Finów. Najwięcej zdobył ich Asikainen (50), który plasuje się na 43. pozycji. 55. jest Muotka, a 65. Janne Happonen. Mistrz świata juniorów z 2002 roku punktował w pierwszym indywidualnym konkursie sezonu mającym miejsce w Lillehammer. Był wtedy 22. W kolejnych zawodach Happonena zabrakło z powodu kontuzji.

Awans do drugiej serii wywalczył również Ville Larinto. 8 grudnia 2012 roku w Soczi uzyskał 7 punktów za 24. miejsce. Larinto był jednym z czterech Finów, którzy skakali w kwalifikacjach do konkursu w Lahti. W nich został on zdyskwalifikowany. Do konkursu nie awansował także Anssi Koivuranta. Finowie w sezonie 2012/2013 mogą dwukrotnie skorzystać z "dzikich kart". Po raz pierwszy grupa krajowa zaprezentowała się w Kuusamo. W Lahti nie zdecydowano się skorzystać z możliwości wystawienia większej liczby zawodników, więc po raz drugi Finowie rozdadzą "dzikie karty" w Kuopio.

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×