Maeaettae najlepszy w konkursie LPK w Kuopio, dziesiąte miejsce Rutkowskiego

Jarkko Maeaettae wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kuopio. Drugie miejsce zajął Jernej Damjan, a trzecie - Cestmir Kozisek. W czołowej dziesiątce znalazł się Łukasz Rutkowski.

50. Stanisław Biela Polska 87,5 48

Po pierwszej serii szóstego w 2013 roku konkursu Pucharu Kontynentalnego na igelicie prowadził Nejc Dezman, który skoczył 123,5 m. Zwycięzca pierwszego konkursu w Kuopio - Jakub Janda - uzyskał aż 135,5 metra, ale upadł. Mimo tego po półmetku rywalizacji plasował się na trzecim miejscu. Ostatecznie, Czech zajął czwartą lokatę. Tuż za Jandą uplasował się lider po pierwszej serii. Z kolei Jarkko Maeaettae awansował z piątej na pierwszą pozycję. W czołowej dziesiątce uplasowało się w sumie trzech reprezentantów gospodarzy. Siódmy był Olli Muotka. Ósmą lokatę zajął 32-letni Pasi Ahonen - młodszy brat Janne Ahonena.

Drugą pozycję zajął Jernej Damjan. 30-letni Słoweniec był drugi również w pierwszym konkursie. W drugiej serii skakało aż pięciu Polaków. Najlepiej z nich spisał się Łukasz Rutkowski, który był dziesiąty. Tuż za nim znalazł się Grzegorz Miętus. Punkty do klasyfikacji generalnej LPK zdobyli również: sklasyfikowany na 17. miejscu Jakub Wolny, 20. Przemysław Kantyka oraz 30. Adam Ruda. Do drugiej serii znowu nie awansował Stanisław Biela, który był 50. w gronie 51 zawodników.

Janda nadal jest liderem w "generalce". W sześciu konkursach 35-letni Czech zdobył 401 punktów. Kolejne zawody zaplanowano na 14 oraz 15 września. Miejscem zmagań będzie wtedy Lillehammer.