Marinus Kraus najlepszy w jednoseryjnym konkursie PK na igelicie w Lillehammer

Marinus Kraus wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Lillehammer. Drugą pozycję zajął Martin Koch, a trzecią - Anze Lanisek. Polaków ponownie zabrakło w czołowej trzydziestce.

Piotr Ziemka

Z powodu silnego wiatru konkurs zakończono po pierwszej serii. Marinus Kraus skoczył 132 metry i zdobył 131,7 punktu. Martin Koch również lądował na 132 metrze, ale uzyskał 129,2. 31-letni Austriak po raz drugi w 2013 roku skakał w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy z gospodarzy - Ole Marius Ingvaldsen - był czwarty.

W najlepszej trzydziestce znaleźli się między innymi: sklasyfikowany na 10. pozycji Jan Matura, 15. Peter Prevc oraz 26. David Zauner. Rywalizacji ze skoczkami narciarskimi spróbowali aktualni drużynowi mistrzowie świata w kombinacji norweskiej. Najlepiej z tej czwórki spisał się Francois Braud, który był 21. Jason Lamy-Chappuis, trzykrotny zdobywca Kryształowej Kuli za triumf w Pucharze Świata, zajął 35. pozycję wspólnie z najlepszym Polakiem - Grzegorzem Miętusem. W konkursie wzięło udział 73 zawodników.

Po ośmiu konkursach liderem "generalki" jest Jakub Janda, który tym razem nie wystąpił w LPK. Czech 14 oraz 15 września zdecydował się skakać w Rosji, gdzie uplasował się na trzecim miejscu w konkursie Letniej Grand Prix. Na drugą pozycję awansował Kraus. Trzecią lokatę zajmuje Krzysztof Biegun, również nieobecny w Lillehammer. Do końca rywalizacji pozostały jeszcze zawody w Klingenthal, które zaplanowano na 21 oraz 22 września 2013 roku.