Sebastian Colloredo najlepszy w mistrzostwach Włoch na średniej skoczni

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Sebastian Colloredo wygrał mistrzostwa Włoch w skokach narciarskich na średniej skoczni. Na podium stanęli również Davide Bresadola oraz Diego Dellasega. Konkurs kobiet wygrała Elena Runggaldier.

13 października Sebastian Colloredo zdobył złoty medal mistrzostw kraju na dużej skoczni w Planicy. Konkurs na średnim obiekcie rozegrano już we Włoszech - na igelicie w Predazzo. 26-letni Colloredo jako jedyny skoczył dalej niż 100 metrów. W pierwszej serii miał 103 metry, w drugiej zaś - 102. Srebrny medal zdobył Davide Bresadola. Ten urodzony w 1988 roku zawodnik w zmaganiach w Planicy wywalczył brąz.

Trzecią pozycję zajął Diego Dellasega, a czwarty był jego kuzyn - Roberto Dellasega. Andrea Morassi, wicemistrz z pierwszego konkursu, tym razem uplasował się na piątej pozycji. W czołowej dziesiątce znaleźli się kombinatorzy norwescy. Dziewiątą lokatę zajął Alessandro Pittin, a dziesiątą - Armin Bauer.

W konkursie kobiet najlepiej spisała się Elena Runggaldier. Prowadziła ona już po pierwszej serii, w której uzyskała 94 metry. W drugiej serii miała 93,5 m. Srebrny medal zdobyła Manuela Malsiner (90,5 oraz 94 metry). Na podium stanęła też Roberta D’Agostina.