Niemiec Marinus Kraus liderem po 1. serii w Kuusamo, Kamil Stoch zajmuje 10. lokatę

Po 1. serii konkursu indywidualnego w Kuusamo Marinus Kraus przewodzi stawce. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch uplasował się na 10. lokacie.

Dawid Góra
Dawid Góra

Pierwszym z Polaków, który pojawił się na belce startowej był Kamil Stoch. Mistrzowi świata z Predazzo wiatr nie pomagał w takim stopniu, jak poprzedzającym go zawodnikom, jednak mieszkańcowi Zębu po skoku na odległość 126,5 m udało się wywalczyć 10. miejsce. Nie zachwycili Dawid Kubacki (120,5 m) i Jan Ziobro (118,5 nie pozwoliło mu zakwalifikować się do 2. serii). Lepiej spisali się Maciej Kot (126,5) oraz Piotr Żyła (124,5). Lider Pucharu Świata, Krzysztof Biegun, uplasował się na 18. pozycji, mimo iż ze wszystkich biało-czerwonych skoczył najdalej, bo 128 m.

Austriackich kibiców nieco zawiódł Gregor Schlierenzauer. Zwycięzca poprzedniej edycji Pucharu Świata nie doskoczył do 130. metra obiektu Ruka International Ski Stadium. Ostatecznie uplasował się na 15. pozycji. Niezadowoleni po skoku swojego idola, Janne Ahonena są również kibice gospodarzy. Żywa legenda skoków narciarskich zajęła 31. lokatę nie kwalifikując się tym samym do 2. serii.

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z konkursu indywidualnego w fińskim Kuusamo - TUTAJ

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.