Seria próbna dla Thomasa Morgensterna, Klemens Murańka zajął 9. miejsce

W serii próbnej przed konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen najlepszy okazał się Thomas Morgenstern. Klemens Murańka zajął 9. pozycję, zaś Kamil Stoch był 20.

Znakomicie podczas serii próbnej zaprezentowali się Austriacy - zajęli wszystkie miejsca na "pudle". 1,3 punktu za Thomasem Morgensternem, na 2. pozycji uplasował się Thomas Diethart, zaś trzeci był Michael Hayboeck. Na pochwałę zasługuje również postawa weterana skoków narciarskich, Martina Schmitta. Niemiec po skoku na odległość 132,5 m wywalczył 4. lokatę. Wyprzedził Noriakiego Kasai, który zajął 5. miejsce.

Polacy wypadli dość... blado. Świetny skok oddał Klemens Murańka, który wylądował na 129. metrze Olympiaschanze. Próba wystarczyła na zajęcie 9. lokaty. Gorzej zaprezentował się jednak jeden z faworytów do zwycięstwa w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni, Kamil Stoch. Zawodnik z Zębu osiągnął zaledwie 125,5 m i uplasował się na 20. pozycji.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Serię próbną na 24. miejscu zakończył Maciej Kot, natomiast 33. był Jan Ziobro. Najsłabiej z podopiecznych Łukasza Kruczka wypadł Krzysztof Biegun. Jego 119 m wystarczyło na zajęcie zaledwie 46. pozycji.

Początek konkursu głównego zaplanowano na godzinę 14.00.