Nowe rozwiązania będą testowane podczas letniej Grand Prix.
Dopuszczeni do startu w konkursach lotów narciarskich będą zawodnicy, którzy zdobyli choćby jeden punkt w zawodach indywidualnych Pucharu Świata. W pierwszej serii wystartuje 40 skoczków (48 w czasie letniej Grand Prix). 10 najlepszych w generalnej klasyfikacji w lotach będzie miało zapewniony start, jednak kolejność startów będzie zależała od tego, jak potoczyły się kwalifikacje. Ponadto, suma punktów z kwalifikacji będzie się liczyć w pierwszej serii.
[ad=rectangle]
40 zawodników ma być podzielonych na cztery grupy po 10. O podziale będą decydować punkty uzyskane w kwalifikacjach. Sześciu najlepszych skoczków z każdej grupy zakwalifikuje się do serii finałowej. W niej wystąpi więc 24 skoczków z punktami zdobytymi zarówno w kwalifikacjach, jak i pierwszej serii. Kolejność startów będzie zależna od liczby punktów. Na ostateczny rezultat złożą się więc punkty z kwalifikacji, pierwszej serii i serii finałowej. Jeśli finałowa seria zostanie odwołana, wiążący będzie dotychczasowy wynik.
W Pucharze Świata kobiet do pierwszej rundy zakwalifikuje się 40 zawodniczek. Skoczkiniom podwyższono wynagrodzenie. Na każde zawody indywidualne będzie musiała być przeznaczona pula minimum 19890 franków szwajcarskich. Będzie ona podzielona na 20 najlepsze skoczkinie (30 franków za wywalczony punkt).
Jeśli chodzi o Puchar Kontynentalny mężczyzn, liczba startujących skoczków z każdego kraju będzie obliczana na podstawie rankingu CRL. Punkt wyjściowy ma stanowić czołowa pięćdziesiątka w rankingu CRL. Kraj, który ma w rankingu do trzech skoczków, w każdym konkursie będzie mógł wystawić maksymalnie trzech zawodników. Limit skoczków gospodarzy to 12, a innych krajów - sześć.
W Pucharze Kontynentalnym kobiet na zawody każdy kraj będzie mógł wysłać maksymalnie sześć skoczkiń. Gospodarzom przysługuje prawo wystawienia dodatkowo sześciu zawodniczek.
Ustalono także zasady w zakresie kombinezonów i kasków. Struktura tych pierwszych musi być taka sama w każdej części. Dopuszczalne są jednak różne kolory. Grubość kombinezonu wyniesie maksymalnie 6 (o milimetr więcej niż poprzednio), a minimalnie 4 mm.
Specjalne kaski ochronne będą obowiązkowe podczas wszystkich zawodów. Skorupa oraz wyściółka muszą zakrywać głowę i uszy. Odległość między zewnętrzną częścią kasku a głową nie może być większa niż 7 cm. Powierzchnia kasku powinna być gładka. Zabroniono użycia kasków z szybką bądź dodatkową osłoną na twarz.
Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.
połapanie się w aktualnej sytuacji.