Złote medale mistrzostw Austrii dla Michaela Hayboecka i Danieli Iraschko-Stolz

Michael Hayboeck wygrał na normalnej skoczni w Tschagguns mistrzostwa Austrii w skokach narciarskich. W konkursie kobiet najlepsza była Daniela Iraschko-Stolz.

Michael Hayboeck w pierwszej serii wylądował na setnym metrze. W drugiej również skoczył najdalej - 98,5. Dla tego urodzonego w 1991 roku zawodnika jest to pierwsze złoto indywidualnych mistrzostw kraju seniorów. Hayboeck trzykrotnie zajmował drugą lokatę, ma też w dorobku brązowy medal.

[ad=rectangle]

Srebro zdobył zwycięzca czwartkowej rywalizacji na dużym obiekcie - Stefan Kraft. Na podium stanął niespodziewanie Clemens Aigner, który był trzeci. Zdobył on pół punktu więcej niż Thomas Diethart. Gregor Schlierenzauer uplasował się na piątym miejscu.

Daniela Iraschko-Stolz zwyciężyła z dorobkiem 236 punktów. Skoczyła 98,5 oraz 100,5 metra. Drugą pozycję wspólnie zajęły Chiara Hoelzl i Jacqueline Seifriedsberger, które uzyskały po 211,5 pkt.