Sofia Tichonowa wygrała MŚ juniorek

Sofia Tichonowa wygrała w Ałmatach mistrzostwa świata juniorek w skokach narciarskich. Srebrny medal zdobyła Elisabeth Raudaschl, a brązowy - Chiara Hoelzl.

Piotr Ziemka
Sofia Tichonowa zarówno w pierwszej, jak i w drugiej serii skoczyła 95,5 metra. Na półmetku rywalizacji Rosjanka prowadziła z przewagą jednej dziesiątej punktu nad Elisabeth Raudaschl. Ostatecznie zdobyła 5,8 pkt. więcej.
Brązowy medal wywalczyła Chiara Hoelzl. Austriaczka, która 11 stycznia 2015 roku stanęła na trzecim stopniu podium konkursu Pucharu Świata w Sapporo, uzyskała szósty wynik pierwszej rundy. W drugiej więcej punktów miała tylko Tichonowa.Joanna Szwab uplasowała się na 31. pozycji w stawce 33 zawodniczek (sklasyfikowano 32, bo jedną zdyskwalifikowano). Magdalena Pałasz skakała podczas kilku treningów. Zabrakło jej jednak podczas serii próbnej oraz konkursu.