Kinga Rajda zwyciężczynią mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Szczyrku

Kinga Rajda (SSR LZS Sokół Szczyrk) wygrała mistrzostwa Polski kobiet w skokach narciarskich na igelicie. Na drugim stopniu podium stanęła Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre).

Piotr Ziemka

Kinga Rajda miała najdłuższe odległości w obu seriach konkursu na normalnej skoczni Skalite w Szczyrku. W pierwszej rundzie uzyskała 87,5 metra, a w drugiej - 89,5. Zwyciężyła z dorobkiem 193 punktów. Magdalena Pałasz skoczyła 79 oraz 83,5 metra i zdobyła 30 punktów mniej od triumfatorki.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Joanna Szwab (KS Chochołów) - 151,5 pkt, 78,5 i 79 metrów. Sklasyfikowano osiem zawodniczek. Pierwsze skoki były oddawane z 21. belki startowej. Przed rozpoczęciem drugiej serii rozbieg podwyższono o jeden stopień.

W październiku 2014 roku mistrzynią Polski została Pałasz. Szwab zajęła wtedy drugą pozycję, a Rajda - trzecią.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)