Norwegowie ogłosili skład na Lillehammer

Aż 13 zawodników wystawią gospodarze do piątkowych kwalifikacji na Lysgaardsbaaken. W składzie, ogłoszonym przez Alexandra Stoeckla, nie zabrakło miejsca dla lidera Pucharu Świata Daniela Andre Tandego.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
PAP/Grzegorz Momot / PAP/Grzegorz Momot

Oprócz zwycięzcy w Klingenthal uznanie w oczach szkoleniowca zdobyli zawodnicy, którzy na inaugurację Pucharu Świata awansowali do czołowej trzydziestki: Johann Andre Forfang, Kenneth Gangnes, Andreas Stjernen, Tom Hilde i Anders Fannemel.

Kolejną szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzyma Rune Velta. Mistrz świata na razie jest jednak daleki od dyspozycji jaką prezentował w ubiegłym sezonie.

Po raz pierwszy tej zimy w rywalizacji z najlepszymi wezmą udział Phillip Sjoeen i Joachim Hauer. Drugi z wymienionych był objawieniem Letniego Grand Prix. Norweg po raz pierwszy w karierze stanął na podium tego cyklu, dwukrotnie plasując się na trzecim miejscu w rosyjskim Czajkowski.

Obaj zawodnicy wystartują na Lysgårdsbakken (HS 138) z tzw. grupy krajowej. Oprócz nich powołania otrzymali także: Fredrik Bjerkeengen, Joacim Oedegaard Bjoereng, Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik i Espen Roee. Na liście powołanych znalazło się zatem 14 nazwisk. Tym samym najsłabszy skoczek w piątkowych eliminacjach przed zmaganiami w niedzielę zostanie zastąpiony przez rezerwowego.

W Lillehammer zaplanowano dwa konkursy indywidualne (sobota - 16:45 i niedziela 14:45). W Norwegii zmagania o Kryształową Kulę zainaugurują także panie. Rozpoczęcie ich konkursu wyznaczono na 15:00 w piątek.

Zobacz także: Kamil Stoch: Piotrek Żyła to równy chłop, często nas rozśmieszaKibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Daniel Andre Tande obroni w Lillehammer żółtą koszulkę lidera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×