Sara Takanashi po raz piąty triumfatorką konkursu Pucharu Świata w Sapporo

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  / Na zdjęciu: Sara Takanashi
East News / / Na zdjęciu: Sara Takanashi

W Sapporo rozegrano pierwszy w 2016 roku konkurs Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy.

W tym artykule dowiesz się o:

Sara Takanashi skoczyła najdalej zarówno w pierwszej, jak i w drugiej serii, mimo że ruszała z trzynastej belki startowej, a wszystkie pozostałe zawodniczki z piętnastej. To dla niej 33. zwycięstwo w indywidualnym konkursie Pucharu Świata, a piąte odniesione w Sapporo. Po dwa razy była tam najlepsza w latach 2014 i 2015. - Jestem bardzo zadowolona z obecnej dyspozycji. Ta wygrana jest bardzo ważna, bo odniesiona w moim kraju - powiedziała Takanashi.

Drugie wyniki w obu rundach uzyskała Ema Klinec, która po raz pierwszy stanęła na podium zawodów PŚ. - Bardzo zaskoczyły mnie pozytywne warunki pogodowe w Sapporo. Wiatr nie sprawiał dzisiaj dużych problemów - mówiła Słowenka.

Trzecią pozycję zajmowaną po pierwszej serii utrzymała Daniela Iraschko-Stolz. - Jestem zadowolona z dzisiejszego rezultatu, ale nadal nie osiągnęłam najwyższej formy. Już niedługo konkursy na moich ulubionych skoczniach i mam nadzieję, że wtedy zmniejszę stratę do Sary - zapowiedziała Austriaczka.

Punktów PŚ nie zdobyła Carina Vogt. Mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata zajęła 35. lokatę.