Andrzej Stękała: Warunki miały wpływ na mój skok

Andrzej Stękała nie zdołał w sobotę wywalczyć punktów Pucharu Świata. Po pierwszym konkursie w Ałmatach reprezentant Polski przyznał, że wpływ na jego wynik mogły mieć złe warunki panujące w czasie jego skoku.

Karol Borawski
PAP / Grzegorz Momot

Do sobotniego konkursu awansowało sześciu reprezentantów. Zawody w Ałmatach nie były jednak udane dla Biało-Czerwonych. Maciej Kot, który wygrał kwalifikacje, został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Do drugiej serii z naszych zawodników awansował jedynie Dawid Kubacki, który zajął 30 miejsce.

Andrzej Stękała po skoku na 123 metry zajął w sobotnich zawodach dopiero 38 pozycję.

- Nie spodziewałem się, bo ten skok był naprawdę fajny, z Maćkiem (Kotem - przyp. red.) mówiliśmy, że to był najlepszy tutaj, ale coś musiało nie zagrać. Ciężko powiedzieć nawet co. Warunki na pewno miały jakiś wpływ na mój skok - powiedział serwisowi skijumping.pl reprezentant Polski.

W niedzielę zostanie rozegrany drugi konkurs indywidualny  w Ałmatach. Na 11:45 zaplanowano start kwalifikacji, początek zawodów o godz. 13.

Kot: nauczka na przyszłość. Mogłem kombinować...
Źródło: TVP S.A.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)