WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

FIS Grand Prix: Wisła na finiszu przygotowań

21 lipca początek rywalizacji w zawodach FIS Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. W poniedziałek obiekt przed zbliżającymi się konkursami testowali zawodnicy z kadry narodowej w kombinacji norweskiej.
Dawid Góra
Dawid Góra

Na kilka dni przed imprezą FIS Grand Prix Wisła 2016 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince trwają prace kosmetyczne i ostatnie szlify przed zbliżającymi się zawodami. Na terenie skoczni są już ustawione kontenery i pomieszczenia techniczne dla ekip. Natomiast w poniedziałek rozpoczęto budowę namiotu prasowego dla przedstawicieli mediów.

Przed południem skocznię w Wiśle-Malince testowali podopieczni Mateusza Wantuloka z kadry narodowej w kombinacji norweskiej. Jak podkreśla Szczepan Kupczak - obiekt jest już gotowy do rozegrania zawodów międzynarodowych.

- Obiekt jest bardzo dobrze przygotowany i fajnie się dzisiaj skakało. Nie widzę żadnych uwag, nie ma się do czego doczepić, po prostu wszystko jest dobrze zrobione - ocenia przygotowanie obiektu Kupczak. - Dzisiaj pierwszy raz w sezonie przygotowawczym skakaliśmy na dużej skoczni i mogę ocenić, że na razie całkiem nieźle to wygląda.

Z dyspozycji swoich podopiecznych umiarkowanie zadowolony był Jan Szturc. - Przed nami kolejne zgrupowanie, tym razem udamy się do Klingenthal, gdzie będziemy skakali na dużym obiekcie. Dlatego dzisiaj zdecydowaliśmy się na treningi na skoczni im. Adama Małysza, aby zawodnicy troszeczkę zapoznali się z prędkością, ponieważ były to dla nich pierwsze tego lata skoki na dużym obiekcie - informuje pierwszy trener Adama Małysza. - Adam Cieślar pierwsze skoki miał w miarę dobre, u Szczepana Kupczaka dopiero te ostatnie próby były poprawne, natomiast Paweł Słowiok boryka się jeszcze z pozycją dojazdową, dlatego mamy nad czym pracować - podsumowuje asystent Mateusza Wantuloka.

Program zawodów FIS Grand Prix Wisła 2016:

Czwartek, 21.07.2016

16:00 - trening oficjalny - 2 serie
18:00 - kwalifikacje
19:00 - ceremonia wręczenia numerów startowych - Plac Hoffa, Wisła

Piątek, 22.07.2016

12:40 - otwarcie bram dla kibiców
13:40 - seria próbna
14:50 - pierwsza seria konkursu drużynowego
16:00 - finałowa seria konkursu drużynowego
ceremonia wręczenia nagród

Sobota, 23.07.2016

12:40 - otwarcie bram dla kibiców
13:40 - seria próbna
14:50 - pierwsza seria konkursu indywidualnego
16:00 - finałowa seria konkursu indywidualnego
ceremonia wręczenia nagród

ZOBACZ WIDEO Piotr Gruszka: nie zostało wiele czasu na poprawę (źródło TVP)

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa PZN

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×