LGP w Hinterzarten: podopieczny Łukasza Kruczka zdyskwalifikowany

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot /
PAP / Grzegorz Momot /
zdjęcie autora artykułu

Piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu LGP w Hinterzarten pechowo zakończyły się dla Włocha Davide Bresadoli. Podopieczny Łukasza Kruczka po skoku na 102. metr miał szansę zająć czołowe miejsce w eliminacjach, ale został zdyskwalifikowany.

Na treningach przed kwalifikacjami w Hinterzarten z najlepszej strony zaprezentowali się właśnie podopieczni Łukasza Kruczka. Pierwszą serię próbną wygrał Sebastian Colloredo, a w drugiej najlepszy był Davide Bresadola.

Po zakończeniu eliminacji polski szkoleniowiec i jego dwójka zawodników nie miała już tak wielu powodów do zadowolenia. W sobotnich głównych zawodach wystartuje tylko Colloredo, który po skoku na 93,5 metra zajął 26. lokatę. Z kolei Bresadola skaczący na początku kwalifikacji, uzyskał 102. metry, ale kilka minut później, gdy jego nazwisko widniało na czele tabeli z wynikami, został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Rola chorążego jest w tej chwili drugorzędna (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Oprócz Włocha w piątek nie zdyskwalifikowano innych skoczków. W pierwszej serii sobotnich zmagań wystartuje 50 zawodników, w tym 6 Biało-Czerwonych. Faworytami rywalizacji będą m. in. Maciej KotKamil Stoch oraz Niemcy Andreas Wellinger i triumfator kwalifikacji Andreas Wank.

plan konkursu w Hinterzarten:

19:00 - seria próbna 20:00 - pierwsza seria konkursowa

Źródło artykułu: