LGP w Klingenthal: 7 Polaków w konkursie, Maciej Kot ponownie skoczył najdalej

Siedmiu Polaków wystąpi w ostatnim konkursie Letniej Grand Prix 2016. W kwalifikacjach najlepiej spisał się Michael Hayboeck.

Piotr Ziemka
Zawody na igielicie Getty Images / Alexis Boichard/Agence Zoom / Zawody na igielicie

O 40 wolnych miejsc rywalizowało 60 zawodników. Na siódmej pozycji uplasował się Dawid Kubacki. 26-letni reprezentant Polski wylądował na 132. metrze i zdobył 112,5 punktu. 20. był Klemens Murańka, 34. Stefan Hula, 35. Piotr Żyła, a 36. Jakub Wolny.

Michael Hayboeck uzyskał 137,5 metra i 120,4 punktu. Drugie miejsce w eliminacjach zajął podopieczny Łukasza Kruczka - Davide Bresadola.

Zapewniony udział w konkursie miało dziesięciu najlepszych skoczków klasyfikacji generalnej, w tym Maciej Kot oraz Kamil Stoch. 25-letni Polak, który zapewnił już sobie triumf w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix, wylądował na 141. metrze Vogtlandareny (HS140). Brat Jakuba Kota najdalej skakał również podczas dwóch niedzielnych serii treningowych (140 oraz 141,5 metra).

138 metrów uzyskał Anders Fannemel, 137 Robert Kranjec, 136,5 Stoch, a 134 Peter Prevc.

Wyniki kwalifikacji:

Miejsce Zawodnik Kraj Metry Punkty Belka
1. Michael Hayboeck Austria 137,5 121,1 18.
2. Davide Bresadola Włochy 136,5 120,4 18.
3. Denis Korniłow Rosja 133 118,8 18.
4. Tomas Vancura Czechy 138 118,3 18.
5. Jurij Tepes Słowenia 136 117,7 20.
6. Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 136 115,9 20.
7. Dawid Kubacki Polska 132 112,5 22.
20. Klemens Murańka Polska 123,5 103,4 18.
34. Stefan Hula Polska 118,5 94,6 18.
35. Piotr Żyła Polska 123,5 94 20.
36. Jakub Wolny Polska 125 93,7 20.

Wyniki zawodników mających zapewniony udział w pierwszej serii konkursu (wszyscy startowali z osiemnastej belki):