MP w Zakopanem: drugie złoto Żyły. Małysz bezkonkurencyjny

PAP / Grzegorz Momot

Piotr Żyła po raz drugi w swojej karierze został zimowym mistrzem Polski. W klasyfikacji wszech czasów medalistów mistrzostw kraju cieszynianin zajmuje 20. miejsce. W tym zestawieniu bezkonkurencyjny jest Adam Małysz.

Czterokrotny mistrz świata łącznie w swojej karierze zdobył aż 28 medali w mistrzostwach Polski. Drugi Piotr Fijas, obecnie trener w skokach narciarskich, wywalczył 11 krążków mniej niż "Orzeł z Wisły".

Z zawodników obecnie rywalizujących w PŚ w skokach narciarskich najwyższe miejsce zajmuje Kamil Stoch. Mistrz świata z Val di Fiemme, który w poniedziałek nie wystartował w Zakopanem z powodu przeziębienia, zajmuje 5. miejsce.

Aktualny zimowy mistrz Polski w tej klasyfikacji na razie zajmuje 20. miejsce. W poniedziałek Piotr Żyła dość nieoczekiwanie wywalczył drugie złoto w swojej karierze. Dla srebrnego medalisty Dawida Kubackiego i brązowego Macieja Kota to również były drugie krążki w tego typu zawodach w karierze.

Z trójki Żyła, Kot, Kubacki tylko ten ostatni nie miał jeszcze możliwości świętowania tytułu mistrza kraju.