Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Polacy nadal na trzecim miejscu w Pucharze Narodów. Niemcy już o krok

Polacy tracą już tylko siedem punktów do Niemców w klasyfikacji Pucharu Narodów w skokach narciarskich. Udany konkurs w Oberstdorfie pozwolił Biało-Czerwonym wyraźnie poprawić dorobek punktowy.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
PAP / Grzegorz Momot

Na czele Pucharu Narodów znajdują się Austriacy, którzy w piątek umocnili się na prowadzeniu dzięki świetnemu występowi Stefana Krafta, Michaela Hayboecka i Manuela Fettnera. Podopieczni trenera Heinza Kuttina mają obecnie na swym koncie okrągłą liczbę 1600 punktów.

Polacy są o krok od odzyskania drugiego miejsca, które już w tym sezonie zajmowali. Nasi reprezentanci zbliżają się do zespołu Niemiec. Po konkursie w Oberstdorfie różnica wynosi zaledwie siedem punktów, dzięki czemu może zostać w pełni zniwelowana już w Garmisch-Partenkirchen.

Trzy najlepsze reprezentacje wyraźnie uciekają rywalom - zajmująca czwarte miejsce Słowenia traci do Polski przeszło 400 punktów.

W całej historii Turnieju Czterech Skoczni jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby konkurs w Oberstdorfie wygrał nasz reprezentant. W piątek sukces był bardzo blisko, ale ostatecznie Stefan Kraft okazał się nieco lepszy niż Kamil Stoch. Zawodnik z Zębu i tak może być jednak bardzo zadowolony, gdyż nigdy dotąd nie był w pierwszej trójce na Schattenbergschanze.

Niemiecka skocznia przez lata nie sprzyjała Polakom. Nasi zawodnicy wywalczyli większość miejsc na podium w odległej przeszłości - w 1971 roku trzeci był Tadeusz Pawlusiak, w 1975 drugi Stanisław Bobak, a w 1985 roku również trzeci Piotr Fijas. Do tych wyników nawiązał w 2004 i 2006 roku Adam Małysz, także dwa razy zajmując trzecie pozycje.

Od tego ostatniego rezultatu nie zdarzyło się, żeby ktokolwiek z naszych reprezentantów zdołał znaleźć się na podium w Oberstdorfie podczas Turnieju Czterech Skoczni. Długą niekorzystną passę przerwał dopiero Stoch, dzięki swoim znakomitym piątkowym skokom.

Co ciekawe, w sezonie 2006/2007 Adam Małysz miał okazję wrócić do Oberstdorfu i 27 stycznia wygrać konkurs właśnie na Schattenbergschanze. Zawody nie były jednak zaliczane do Turnieju Czterech Skoczni - pierwotnie miały odbyć się na skoczni mamuciej, ale z powodu niekorzystnych warunków trzeba było je przenieść na duży obiekt.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (kwalifikacje w Garmisch-Partenkirchen) w sobotę o godzinie 14:00.

Puchar Narodów w skokach narciarskich 2017/2018

Miejsce Kraj Punkty
1. Norwegia 7149
2. Niemcy 5976
3. Polska 5795
4. Austria 3642
5. Słowenia 3223
6. Japonia 2659
7. Szwajcaria 1031
8. Rosja 455
9. Finlandia 119
10. Czechy 95
11. Stany Zjednoczone 62
12. Kanada 31
13. Bułgaria 15
14. Francja 12
14. Włochy 12


ZOBACZ WIDEO: Ojciec Macieja Kota: decyzja Łukasza Kruczka zabolała syna

Czy Polacy wyprzedzą Niemców w Pucharze Narodów już w Garmisch-Partenkirchen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×