KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Złe informacje przed PŚ w Wiśle. Konkursy zagrożone przez pogodę

W dniach 13-15 stycznia skoczkowie w Pucharze Świata mają zaplanowaną rywalizację na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle. Przeprowadzenie zarówno kwalifikacji, jak i obu konkursów może skutecznie storpedować jednak wiatr.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W połowie tygodnia pogoda w całej Polsce uległa znacznemu pogorszeniu. Niestety niż atmosferyczny z opadami śniegu i silnym wiatrem dotarł także do Wisły i co gorsza, może utrzymać się aż do niedzieli 15 stycznia.

W piątek w dzień kwalifikacji meteorolodzy przewidują wiatr w granicach od 8 do 15 m/s. W sobotę podmuchy mają być nieco słabsze (5-12 m/s), ale również znacznie przekraczające normy przy których można bezpiecznie i w sprawiedliwych warunkach przeprowadzić zawody. Jeśli sprawdzą się prognozy, to także w niedzielę rywalizacja stoi pod znakiem zapytania, bowiem siła wiatru ma oscylować od 4 do 12 m/s. Paradoks całej sytuacji polega na tym, że warunki w Wiśle mają uspokoić się w poniedziałek, gdy wiatr ma już nie przekraczać 2 m/s.

Kibice, którzy zamierzają z trybun obserwować walkę najlepszych skoczków w Wiśle, a być może batalię organizatorów i jury z wiatrem, muszą być przygotowani na mocno ujemne temperatury. Co prawda słupek rtęci będzie nieznacznie poniżej zera (w sobotę -2 i w niedzielę -4), ale przy tak silnych podmuchach temperatura odczuwalna będzie około 10 stopni na minusie.

Według meteorologów zmaganiom mogą także towarzyszyć opady śniegu, ale nie powinny być zbyt intensywne. Kibicom pozostaje wierzyć, że wstępne prognozy pogody na weekend nie sprawdzą się i w równych oraz bezpiecznych warunkach zawodnicy walczyć będą o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej PŚ w skokach narciarskich. Jeśli zmagania zostaną przeprowadzone to Biało-Czerwoni, na czele z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą i Maciejem Kotem powinni odgrywać czołowe role w rywalizacji na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza (HS 134).

ZOBACZ WIDEO: Ojciec Macieja Kota: decyzja Łukasza Kruczka zabolała syna

Jeśli kwalifikacje konkursy zostaną przeprowadzone, to relacja na żywo oraz szerokie ich podsumowanie na WP SportoweFakty.

plan PŚ w Wiśle:

13.01.2017 (piątek)
16:00 - oficjalny trening (II serie)
18:00 - kwalifikacje

14.01.2017 (sobota)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

15.01.2017 (niedziela)
14:30 - kwalifikacje
16:00 - pierwsza seria konkursowa

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Czy gdyby z powodu wiatru nie odbyły się konkursy w Wiśle, dodatkowe zawody powinny zostać zorganizowane w Zakopanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×