MŚ w Lahti: sprawdź klasyfikację medalową po pierwszym dniu rywalizacji

W czwartek w fińskim Lahti rozdano dwa komplety medali w sprintach kobiet i mężczyzn w biegach podczas MŚ w narciarstwie klasycznym. Na razie w klasyfikacji medalowej prowadzi reprezentacja Norwegi przed Włochami.

Szymon Łożyński
PAP/EPA / MAURI RATILAINEN
W sprincie kobiet najlepsza okazała się główna faworytka zmagań, liderka sprinterskiej klasyfikacji Pucharu Świata, Norweżka Maiken Caspersen Falla. W rywalizacji mężczyzn było podobnie. Złoto zdobył także ten narciarz, na którego stawiano najczęściej, a więc Włoch Federico Pellegrino. W klasyfikacji medalowej na czele są jednak Norwedzy, bowiem u panów brązowy krążek do ich dorobku dołożył Johannes Hoesflot Klaebo.

Po pierwszych rozstrzygnięciach medalowych dużo powodów do zadowolenia mają także kibice sportów zimowych w USA. W czwartek w sprincie kobiet na podium stanęły aż dwie reprezentantki Stanów Zjednoczonych. 2. miejsce zajęła Jessica Diggins, a 3. lokatę Kikkan Randall. W czwartek medal zdobyła także reprezentacja Rosji, za sprawą Siergieja Ustiugowa, który w finale przegrał tylko z Włochem Pellegrino.

W piątek medale zostaną rozdane w skokach narciarskich kobiet i w kombinacji norweskiej. Skoczkinie rywalizować będą w zmaganiach indywidualnych na Salpausselce (HS100). Kombinatorów także czeka konkurs indywidualny (jedna seria skoków na K-90 i bieg na 10 km).