Zwycięstwo Japończyków w drużynowym konkursie igrzysk azjatyckich w Sapporo

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Japończycy wygrali konkurs drużynowy podczas Zimowych Igrzysk Azjatyckich Sapporo 2017. W rywalizacji uczestniczyły cztery zespoły.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Yuken Iwasa, Yukiya Sato, Naoki Nakamura oraz Masamitsu Ito. Gospodarze uzyskali najwięcej punktów w siedmiu z ośmiu kolejek. Najlepszy w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zmagań zespołowych rozegranych na dużej skoczni w Sapporo okazał się Nakamura. Triumfator piątkowego konkursu jako jedyny dwukrotnie skoczył ponad 130 metrów. W pierwszej serii wylądował na 132. metrze. W drugiej rundzie zmierzono mu 133 m.

Srebrne medale zdobyli reprezentanci Kazachstanu: Sabyrżan Muminow, Konstantin Sokolenko, Marat Żaparow i Siergiej Tkaczenko. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Korei Południowej: Ju-Chan Lee, Heung-Chul Choi, Hyun-Ki Kim oraz Seou Choi. Ostatni z nich spisał się najlepiej w czwartej kolejce.

Na czwartej pozycji uplasowali się Chińczycy: Jianping Sun, Chao Li, Guang Yang i Zhandong Tian. Wszyscy skoczkowie najeżdżali na próg z dwudziestej belki.

Miejsce Kraj Punkty
1Japonia975,6
2Kazachstan771
3Korea Południowa726,3
4Chiny422

Zobacz wideo: Kamil Stoch: Koreańczycy sami pytali nas, co poprawić przed igrzyskami olimpijskimi

Źródło artykułu: