MŚ w Lahti: Niemcy nadal zachwycają. Sprawdź klasyfikację medalową

PAP/EPA / Petter Klaunzer
PAP/EPA / Petter Klaunzer

W sobotę złote medale na mistrzostwach świata w Lahti wywalczyli reprezentanci Norwegii, Rosji i Austrii. Na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej pozostali jednak Niemcy, którzy wzbogacili się o dwa kolejne krążki za sprawą niemieckich skoczków.

W tym artykule dowiesz się o:

Piątek, czyli drugi dzień mistrzostw globu, był popisem naszych zachodnich sąsiadów. W rywalizacji indywidualnej w kombinacji norweskiej reprezentanci Niemiec wywalczyli wszystkie trzy medale, a do tego Carina Vogt wygrała konkurs na normalnym obiekcie.

Oczywiście po takim dniu Niemcy objęli prowadzenie w klasyfikacji medalowej i nie oddali go po sobotnich zmaganiach w biegach i w skokach narciarskich. W indywidualnym konkursie na skoczni normalnej (K-90) srebro zdobył Andreas Wellinger, a brąz Markus Eisenbichler. Złoto wywalczył Stefan Kraft i jest to pierwszy medal dla Austrii w tegorocznych mistrzostwach świata.

Przed konkursem skoków odbyły się zmagania biegowe. W biegu łączonym kobiet triumfowała Norweżka Marit Bjoergen przed Finką Kristą Parmakoski (pierwszy medal dla gospodarzy zawodów) oraz Szwedką Charlotte Kallą. Z kolei w rywalizacji panów najlepszy był Rosjanin Siergiej Ustiugow przed Norwegami Martinem Johnsrud Sundbym i Finn Haagenem Kroghiem.

Niestety, mimo wielkich oczekiwań, po konkursie skoków bez medalu pozostaje reprezentacja Polski. W sobotnim konkursie na normalnej skoczni najlepszy z Polaków, Kamil Stoch zajął 4. miejsce. 5. był Maciej Kot, a 8. Dawid Kubacki.

Zobacz wideo: Adam Małysz apeluje: nie wywierajcie zbyt wielkiej presji na naszych skoczkach

W niedzielę czwarty dzień mistrzostw świata. O medale walczyć będą biegacze i biegaczki w sprintach drużynowych, skoczkowie i skoczkinie w zawodach mieszanych oraz kombinatorzy w zmaganiach zespołowych.

Klasyfikacja medalowa po 3. dniu MŚ w Lahti:

miejscekrajzłotosrebrobrązłącznie
1. Niemcy 2 2 2 6
2. Norwegia 2 1 2 5
3. Rosja 1 1 - 2
4. Austria 1 - - 1
4. Włochy 1 - - 1
6. Japonia - 1 1 2
6. USA - 1 1 2
8. Finlandia - 1 - 1
9. Szwecja - - 1 1
Źródło artykułu: