Dziesięciu Polaków wystartuje w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

Dziesięciu Polaków weźmie udział w zaplanowanych na 11 oraz 12 marca 2017 roku konkursach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Robert Mateja East News / Na zdjęciu: Robert Mateja
W składzie nie znalazł się najwyżej sklasyfikowany z Biało-Czerwonych w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2016/2017 - Klemens Murańka, który będzie uczestniczył w turnieju Raw Air. W zawodach na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza (HS134)  wezmą udział: Krzysztof Biegun, Stanisław Biela, Przemysław Kantyka, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus, Tomasz Pilch, Paweł WąsekJakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł. Tych dziewięciu skoczków powołał Robert Mateja. Skład uzupełni Bartosz Czyż lub Dawid Jarząbek. Wyboru dziesiątego zawodnika dokona Maciej Maciusiak.

Polska może wystawić w ostatnim periodzie PK 2016/2017 czterech zawodników (sześciu Biało-Czerwonych będzie mogło skakać dzięki "dzikim kartom" przysługującym gospodarzom).

Początek sobotniego konkursu zaplanowano na godzinę 12:30. Wcześniej - od 10:00 - zostaną rozegrane dwie serie treningowe. W niedzielę o 9:00 rozpocznie się seria próbna, a o 10:30 - konkurs.

W sezonie 2015/2016 najlepiej w zawodach PK rozegranych w Zakopanem spisali się Austriacy. 13 lutego na "pudle" stanęło trzech reprezentantów tego kraju: Ulrich Wohlgenannt, Philipp Aschenwald oraz Clemens Aigner. Dzień później Wohlgenannt ponownie triumfował, a tuż za nim znalazł się inny jego rodak - Thomas Diethart. Trzecie miejsce zajął wtedy Jan Ziobro.

ZOBACZ WIDEO Tego nie uczą na kursach prawa jazdy. Zobacz, jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach na drodze


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Ilu Polaków uplasuje się w czołowej trzydziestce sobotniego konkursu PK w Zakopanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×