Raw Air: Piotr Żyła nadal w czołówce. Sprawdź klasyfikację turnieju

Po zwycięstwie w niedzielnym konkursie indywidualnym w Oslo, Stefan Kraft umocnił się na prowadzeniu w Raw Air. 4. pozycję w norweskim turnieju utrzymał 9. na Holmenkollbakken Piotr Żyła. Wiślanin do lidera traci jednak już 52,4 punktu.

Szymon Łożyński
PAP/EPA / PEKKA SIPOLA
Po zupełnie nieudanym konkursie (dopiero 22. miejsce) z czołowej dziesiątki zawodów wypadł Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zajmuje 15. miejsce, a jego strata do Krafta wynosi już 84,4 punktu.

W "generalce" Raw Air tuż przed Kamilem Stochem sklasyfikowany jest Maciej Kot. Zakopiańczyk w niedzielnych zawodach zajął 11. miejsce. 25-latek może być zadowolony, bowiem na półmetku był dopiero 25., a swój awans zawdzięcza bardzo dobrej drugiej próbie.

Do końca Raw Air jeszcze 11 ocenianych serii. Wiele się może zdarzyć, ale na ten moment trudno wyobrazić sobie inny scenariusz niż zwycięstwo Stefana Krafta. Austriak wypracował już sobie 20,5 punktu przewagi nad drugim Andreasem Wellingerem. Na 3. miejsce w turnieju wskoczył Markus Eisenbichler, który w niedzielnym konkursie indywidualnym w Oslo stanął na najniższym stopniu podium.

Czwarty Piotr Żyła do trzeciego Eisenbichlera traci tylko 2,9 punktu, więc w przypadku wiślanina walka o podium całych zawodów nadal jest realna. Po rywalizacji indywidualnej w Oslo z 2. na 5. miejsce spadł Peter Prevc.

Po zmaganiach w Oslo drugim z czterech przystanków w Raw Air będzie Lillehammer. W poniedziałek na Lysgårdsbakken (HS 138) na skoczków czekają dwie serie treningowe oraz kwalifikacje, które będą zaliczane do klasyfikacji generalnej turnieju. Początek eliminacji o 17:30. Relacja na żywo na WP SportoweFakty.