KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Nowe buty mogą pomóc Kamilowi Stochowi. "Duży wpływ ma psychika"

Pod koniec sezonu Kamil Stoch podjął pozornie nieistotną decyzję. Co najważniejsze - działa. Chodzi o nowe buty. Jak tłumaczy trener Józef Jarząbek, nawet jeśli nie pomagają znacznie w technice, to na psychikę mają zbawienny wpływ.

Dawid Góra
Dawid Góra
PAP/EPA / OLE MARTIN WOLD

Podeszwa butów, pod wpływem skoków, wygina się. Jak tłumaczy Józef Jarząbek, być może to spowodowało różnice we wcześniejszych skokach. - To prawdopodobnie nie były podmuchy wiatru. Kamil skacze na bardzo wysokim poziomie, więc każdy szczegół się liczy. Nawet drobnostka może sprawić, że coś nie wychodzi.

Podczas środowych kwalifikacji Stoch skorzystał z nowych butów i problem zniknął. Podeszwa jest twardsza, dzięki czemu w locie lepiej prowadzi się narty. Jak się okazuje, nie to jest jednak najważniejszą korzyścią z małej wymiany sprzętu. - One na pewno pomogły, ale największy wpływ po takiej wymianie ma psychika. Wiara to bardzo ważna sprawa w tej dyscyplinie sportu. Psychika może zmienić skakanie.

Trener podkreśla, że ze zwycięstwa lidera polskiej kadry byłby bardzo zadowolony, jednak zdaje sobie sprawę, że w obliczu fantastycznej formy Stefana Krafta, to ogromnie trudne zadanie. Polacy nadal skaczą bardzo dobrze, jednak zarówno u Stocha, jak i Macieja Kota nie widać już błysku. U tego drugiego mogą przeszkodzić również nieco wygórowane ambicje. - Każdy chciałby wygrywać, my także chcemy, żeby Maciek zwyciężał konkurs za konkursem. Ale w stawce jest kilkudziesięciu zawodników z dużymi ambicjami.

Jak zaznacza Jarząbek, wciąż w podobnej dyspozycji jest Piotr Żyła. Ten zawodnik najszybciej może poprawić swoją pozycję i wskoczyć do pierwszej dziesiątki.

Czwartkowy konkurs w Trondheim rozpocznie się o godzinie 17. Wcześniej będzie rozegrana seria próbna.

ZOBACZ WIDEO: Szczere słowa Adama Bieleckiego o dramatycznej śmierci kolegów na Broad Peak


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Czy nowe buty mogą mieć znaczący wpływ na skoki Kamila Stocha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×