WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Maciej Kot: Nie jestem wróżbitą Maciejem

Po konkursie w Vikersund Kamil Stoch zbliżył się na 31 punktów do lidera PŚ Stefana Krafta. - Nie jestem wróżbitą Maciejem, żeby wiedzieć, czy Kamil dogoni Krafta, ale głęboko w niego wierzę - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym" Maciej Kot.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
PAP/EPA / Terje Bendiksby

Kamil Stoch w Vikersund wrócił do gry o Kryształową Kulę. Przez wielu skreślony już w rywalizacji ze Stefanem Kraftem, polski skoczek wygrał w niedzielę na mamucie, zbliżając się do Austriaka na 31 punktów. Podczas konkursów w Planicy Kraft będzie czuł oddech Stocha na plecach.

- Nie jestem wróżbitą Maciejem, żeby wiedzieć, czy Kamil dogoni Krafta, chociaż... mówiłem przed rozpoczęciem Raw Air, ze Kamil da radę i to teraz podtrzymuję. Znam go bardzo dobrze i głęboko w niego wierzę - mówi Maciej Kot, który w Vikersund pobił swój rekord życiowy w lotach, przekraczając granicę 240 metrów.

W Planicy sezon Pucharu Świata zakończą trzy konkursy: jeden drużynowy i dwa indywidualne. Do klasyfikacji indywidualnej do zdobycia jest więc 200 punktów. Stoch udowodnił w niedzielę, że potrafi latać na mamutach i na pewno przypuści atak na żółtą koszulkę.

- Kraft czuje oddech Kamila. Trzeba trzymać kciuki do końca. Przydałyby się dwie wygrane w Planicy, a ja wiem, że go na to stać. Ruszamy tam w środę rano, jak zawsze z najbliższymi. To już taka tradycja - kończy Kot.

ZOBACZ WIDEO MŚ w Lahti: Polscy kibice dziękowali Piotrowi Żyle. "Straciliśmy gardła!"

Czy Kamil Stoch zdobędzie Kryształową Kulę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.