WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kamil Stoch Honorowym Obywatelem Proszowic

Najlepszy polski skoczek narciarski Kamil Stoch zostanie odznaczony tytułem Honorowego Obywatela Gminy i Miasta Proszowice. Oficjalne nadanie tytułu nastąpi 9 czerwca i będzie połączone z corocznym spotkaniem skoczka z kibicami.
Michał Bugno
Michał Bugno
Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu Kamil Stoch

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej w Proszowicach podjęto uchwałę o nadaniu Kamilowi Stochowi tytułu Honorowego Obywatela Gminy i Miasta Proszowice. W sesji udział wziął Rafał Chmiela, prezes Oficjalnego FanKlubu Kamila Stocha z Proszowic.

- Taki zaszczytny tytuł posiada jedynie Proboszcz Henryk Makuła i Biskup Piotr Skucha. To przez tego utalentowanego sportowca i jego FanKlub, miasto Proszowice stało się znane na arenie polskiej i międzynarodowej jak nigdy dotąd - podkreśla Rafał Chmiela.

Choć Kamil Stoch wychowywał się w miejscowości Ząb w gminie Poronin, to wiele łączy go również z Proszowicami. Jak czytamy w serwisie skokipolska.pl, to właśnie w tym mieście mieszkał w trakcie studiów na krakowskiej AWF.

Ponieważ Proszowice leżą 23 km od Krakowa, polski skoczek miał łatwy dojazd na uczelnię. W 2011 roku kibice skoków narciarskich z tego miasta założyli jego oficjalny fanklub.

Kamil Stoch nie będzie pierwszym skoczkiem narciarskim, który otrzyma tytuł honorowego obywatela danej miejscowości. W 2011 roku podczas uroczystej sesji rady Zakopanego 27. honorowym obywatelem tego miasta został Adam Małysz.

ZOBACZ WIDEO: Polski himalaista spadał z lawiną w Himalajach. "Wydarzył się cud. To było niesamowite!"Czy Kamil Stoch, podobnie jak Adam Małysz, powinien otrzymać tytuł Honorowego Obywatela Zakopanego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
kamilstoch.info/skokipolska.pl

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • yes 0
  "...w tym mieście mieszkał w trakcie studiów na krakowskiej AWF" - różne są powody i uzasadnienia.
  Będzie miał jeszcze jeden tytuł - poza sezonem ;).
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)