Andreas Wellinger po raz pierwszy indywidualnym mistrzem Niemiec seniorów

Andreas Wellinger wygrał na normalnym obiekcie w Oberwiesenthal (K95, HS106) mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich.

Piotr Ziemka
Andreas Wellinger WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Andreas Wellinger
Drugi we wtorkowym konkursie Letniej Grand Prix 2017 w Klingenthal zawodnik skoczył najdalej i zdobył najwięcej punktów w obu seriach krajowego czempionatu. Uzyskał 105,5 oraz 106,5 metra. To dla Andreasa Wellingera pierwsze złoto indywidualnych mistrzostw Niemiec seniorów. W dwóch poprzednich sezonach zajmował drugą pozycję.

W Oberwiesenthal na drugim miejscu uplasował się Karl Geiger, który zdobył srebro również w 2013 roku. Do triumfatora stracił 23 punkty.

Trzeci był niespodziewanie Fabian Seidl. Na osiemnastej pozycji został sklasyfikowany obrońca mistrzowskiego tytułu David Siegel. 24. wynik miał Marinus Kraus (drugi w serii próbnej, w której też najdalej wylądował Wellinger). Z czwartego miejsca zajmowanego po pierwszej rundzie na 25. spadł Stephan Leyhe. Siódmy w klasyfikacji końcowej LGP 2017 skoczek w drugiej serii uzyskał 70 metrów (w pierwszej odsłonie zmierzono mu 97,5 metra).