66. TCS: Wspaniałe zwycięstwo Kamila Stocha! Oto końcowa klasyfikacja generalna

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: Kamil Stoch
PAP/EPA / / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Kamil Stoch zwyciężył w 66. Turnieju Czterech Skoczni. W klasyfikacji końcowej zawodów reprezentant Polski wyprzedził Andreasa Wellingera i Andersa Fannemela, którzy wraz z nim uplasowali się w najlepszej trójce.

Łączna nota Stocha z czterech konkursów to 1108,8 punktu. Polak pokonał Wellingera aż o 69,6 punktu, co najlepiej podkreśla jego wyjątkową dominację w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni. Zaledwie czterech rywali zdołało stracić do niego mniej niż sto punktów.

Na szóstym miejscu ukończył swój start Dawid Kubacki. Po zawodach w Bischofshofen drugi z Polaków spadł za Roberta Johanssona. Szósta lokata w końcowej tabeli Turnieju Czterech Skoczni i tak jest jednak oczywiście jego najlepszym wynikiem w karierze jeśli chodzi o tę imprezę.

W drugiej dziesiątce zmieścili się Stefan Hula i Piotr Żyła. Na dwudzieste trzecie miejsce spadł Maciej Kot, któremu nie udał się ostatni konkurs.