MŚ juniorów w skokach: Tomasz Pilch czwarty. Do medalu zabrakło 0,2 punktu

Tomasz Pilch zajął czwarte miejsce na MŚ juniorów w skokach narciarskich w Kanderstegu. Do medalu Polakowi zabrakło zaledwie 0,2 punktu. Złoto zdobył Marius Lindvik.

Daniel Ludwiński
Tomasz Pilch Materiały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Tomasz Pilch
Po pierwszej serii Tomasz Pilch zajmował trzecie miejsce po skoku na odległość 100,5 metra. W drugiej rundzie nasz reprezentant skoczył niestety wyraźnie bliżej. Mimo to niewiele brakowało, a stanąłby na podium. Ostatecznie do medalu zabrakło mu zaledwie 0,2 punktu.

Tytuł mistrzowski wywalczył Marius Lindvik. W najlepszej trójce znaleźli się również Constantin Schmid i Clemens Leitner. Czołowe lokaty zajęli zatem zawodnicy, którzy w tym sezonie występowali już w Pucharze Świata.

Złoty medalista, Lindvik, w ostatni weekend był sensacją Pucharu Świata w Zakopanem. W czwartek Norweg potwierdził wysoką dyspozycję. W Kanderstegu prowadził już po pierwszej serii, a w drugiej nie wypuścił szansy z rąk. Lindvik jako jedyny w obu kolejkach przekroczył granicę 100 metrów.

Przeciętną formę zaprezentował Domen Prevc. Ubiegłoroczny as słoweńskiej reprezentacji jest obecnie w mizernej dyspozycji i zajął dopiero dziesiąte miejsce.

Prócz Tomasza Pilcha na starcie stanęli jeszcze trzej inni reprezentanci Polski - Paweł Wąsek, Bartosz Czyż i Kacper Juroszek. Wszyscy awansowali do drugiej rundy, ale nie zajęli wysokich lokat, plasując się w trzeciej dziesiątce.

W sobotę zostanie rozegrany konkurs drużynowy.