Tomasz Pilch powraca do Pucharu Kontynentalnego. Skład na zawody w Brotterode

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Łukasz Krajewski / Na zdjęciu: Tomasz Pilch
Newspix / Łukasz Krajewski / Na zdjęciu: Tomasz Pilch

17 oraz 18 lutego w Brotterode odbędą się konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Wystartuje w nich pięciu Polaków. Do Pucharu Kontynentalnego powraca Tomasz Pilch.

W tym artykule dowiesz się o:

Zwycięzca konkursów w Whistler i Kuusamo ostatnio wystąpił w zawodach tego cyklu 14 stycznia w Bischofshofen. Później ze względu na przygotowania do mistrzostw świata juniorów oraz udział w konkursie Pucharu Świata w Zakopanem opuścił zmagania w Erzurum, Sapporo i Planicy, nie skakał również w Iron Mountain. Po juniorskim czempionacie, w którym zajął czwarte miejsce, 17-letni Polak wystąpił w zawodach Pucharu FIS (FIS Cup) w Rastbuechl. Tam Tomasz Pilch dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium.

Do rywalizacji w Brotterode zostali zgłoszeni również: Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka oraz Paweł Wąsek. Tym razem zabraknie więc Klemensa Murańki. Wspólnie ze skoczkami do Niemiec udadzą się trenerzy Radek Zidek, Maciej Maciusiak i Marcin Bachleda, fizjoterapeuta Michał Górny, a także serwismen Kamil Skrobot. Początek konkursów zaplanowano na 17:45 w sobotę oraz 13:00 w niedzielę.

Lutowe zawody PK są lepiej obsadzone niż te grudniowe i styczniowe. Powodem tego są igrzyska olimpijskie. W trzecim miesiącu rywalizacji w PK uczestniczą tacy zawodnicy jak: Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Jakub Wolny, Pius Paschke, Manuel Poppinger czy też Nejc Dezman. Ci skoczkowie zdobywali punkty Pucharu Świata 2017/2018, ale nie znaleźli się w pięcioosobowych składach swoich reprezentacji na igrzyska olimpijskie (w PŚ najlepsze zespoły - Norwegia, Niemcy, Polska, Austria i Słowenia - mogą wystawiać po sześciu lub siedmiu skoczków).

Na liście zwycięzców konkursów PK w Brotterode znajduje się Krzysztof Biegun. Złoty medalista Uniwersjady 2013 wygrał w Niemczech 7 lutego 2015 roku. Na drugiej pozycji uplasował się wtedy - nie tak jeszcze znany jak obecnie - Norweg Robert Johansson.