Zwycięstwo drużyny z Niżnego Nowogrodu na koniec mistrzostw Rosji 2018

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Jure Makovec / Na zdjęciu: Denis Korniłow
AFP / Jure Makovec / Na zdjęciu: Denis Korniłow

Konkurs drużynowy zakończył mistrzostwa Rosji 2018 w skokach narciarskich. Kolejny złoty medal podczas krajowego czempionatu zdobył Denis Korniłow.

Konkurs drużynowy wygrał zespół z Niżnego Nowogrodu: Iwan Lanin, Michaił Maksimoczkin, Roman Trofimow oraz Denis Korniłow. Triumfator dwóch konkursów indywidualnych podczas mistrzostw Rosji w 2018 roku zajął pierwsze miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej. Korniłow jako jedyny dwukrotnie skoczył ponad 120 metrów podczas rywalizacji rozegranej na skoczni narciarskiej Aist w Niżnym Tagile (HS134). Uzyskał 125 metrów i 123,5. Zdobył 241,3 punktu. Najdalej z grona triumfatorów wylądował Maksimoczkin, któremu zmierzono 127 metrów. W drugiej rundzie uczestnik igrzysk olimpijskich w Soczi skoczył 115 m.

Srebrne medale zdobyli skoczkowie z Moskwy: Nikołaj Matawin, Ilmir Hazetdinow, Jewgienij Klimow, a także Dmitrij Wasiljew. Na trzecim stopniu podium stanęli: Danił Sardiejew, Maksim Siergiejew, Artiom Redżepow oraz Aleksandr Łoginow (Tatarstan).

Najdłuższy skok konkursu wykonał Aleksiej Romaszow. Srebrny medalista niedzielnego konkursu indywidualnego wylądował na 128. metrze. Drużyna z Sankt Petersburga z nim w składzie zajęła czwarte miejsce.

Czy Denis Korniłow w następnym sezonie przedłuży swą serię zwycięstw na mistrzostwach Rosji?