Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skład Polaków na zawody Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu i Klingenthal

Pięciu Polaków weźmie udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego 2018/2019 w Engelbergu oraz Klingenthal. W składzie znalazł się między innymi Przemysław Kantyka, który nie skakał w czterech dotychczasowych konkursach zaliczanych do PK.
Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Tomasz Pilch Newspix / LUKASZ KRAJEWSKI / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Tomasz Pilch

Trener Maciej Maciusiak powołał: Przemysława Kantykę, Klemensa Murańkę, Tomasza Pilcha, Andrzeja Stękałę oraz Pawła Wąska. Murańka, Pilch, Stękała i Wąsek uczestniczyli już w konkursach w Lillehammer oraz Kuusamo. Kantyka zastąpił w składzie najwyżej sklasyfikowanego polskiego zawodnika w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego - Aleksandra Zniszczoła, który uzyskał siódme miejsce startowe dla polskiej reprezentacji w zawodach Pucharu Świata i wystąpi w Turnieju Czterech Skoczni.

14 oraz 15 grudnia Kantyka wziął udział w konkursach Pucharu FIS w Notodden. Spisał się tam najlepiej z grona Polaków - był czternasty oraz siódmy.

Zawody w Engelbergu tradycyjnie odbędą się 27 oraz 28 grudnia. Początek czwartkowego konkursu zaplanowano na godzinę siedemnastą, a piątkowego - na trzynastą. Z kolei rywalizację w Klingenthal zaplanowano na 5 i 6 stycznia. Zmagania na obiekcie Vogtland-Arena rozpoczną się o siedemnastej w sobotę i 13:30 w niedzielę.

W poprzednim roku najlepiej z Polaków w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu spisał się Pilch. W pierwszym konkursie zajął piątą lokatę, a dzień później stanął na drugim stopniu podium. W sezonie 2017/2018 o punkty do klasyfikacji generalnej PK w Klingenthal rywalizowano 24 i 25 lutego. Trzeci oraz drugi był wówczas Jakub Wolny.

ZOBACZ WIDEO Polacy zaskoczyli podczas lotów narciarskich. "Loty to pewna nagroda i frajda"

Kto zajmie najwyższe miejsce z grona Polaków w czwartkowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
pzn.pl / inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×