Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Martin Schmitt wykluczył na razie objęcie niemieckiej kadry. To problem dla polskiej reprezentacji

Pojawiły się plotki, że Martin Schmitt po sezonie 2018/2019 mógłby zastąpić Wernera Schustera w roli szkoleniowca niemieckich skoczków. 40-latek na razie wykluczył takie rozwiązanie. To nie jest dobra wiadomość dla polskiej reprezentacji.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Martin Schmitt Getty Images / Dennis Grombkowski / Na zdjęciu: Martin Schmitt

- Prawdę mówiąc, nie wiem, skąd w ogóle wzięły się te pogłoski. Owszem, jestem blisko drużyny, ale na razie nie wiadomo nawet, jaką decyzję podejmie Werner. Ja mogę jasno zaznaczyć, że nie wykluczam takiej pracy w przyszłości, ale na pewno nie w najbliższych latach - stwierdził Martin Schmitt dla "Przeglądu Sportowego".

Takie słowa byłego niemieckiego skoczka nie są optymistyczne. Gdyby Schmitt rzeczywiście objął narodową kadrę po tym sezonie, wówczas zniknąłby temat Stefana Horngachera. Przypomnijmy, że Austriak wymieniany jest jako główny faworyt do objęcia niemieckiej reprezentacji po Wernerze Schusterze, który prawdopodobnie zakończy swoją pracę jako szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów po sezonie 2018/2019. 

Deklaracja Schmitta oznacza, że plotki na temat Horngachera nie skończą się. Szefowie niemieckiej federacji narciarskiej zdają sobie sprawę, że tak naprawdę Austriak jest jedynym poważnym kandydatem do zastąpienia swojego rodaka Schustera. Dlatego na pewno będą jeszcze próbowali przekonać Horngachera, by od sezonu 2019/2020 zaczął trenować niemiecką kadrę A, a nie kontynuował pracę w Polsce.

ZOBACZ WIDEO Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił szanse

Sam Stefan Horngacher ucina jakiekolwiek spekulacje na ten temat. Twierdzi, że najpierw swoją decyzję co do przyszłości trenerskiej ogłosi Apoloniuszowi Tajnerowi i Adamowi Małyszowi. Będzie to najwcześniej po tegorocznych MŚ w Innsbrucku i Seefeld, czyli na początku marca. 

Werner Schuster jest trenerem niemieckiej reprezentacji od 2008 roku. Już po igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu chciał odejść, ale wówczas zdecydował się jednak zostać jeszcze na rok, tak samo jak Horngacher.

Twoim zdaniem co zrobi Stefan Horngacher?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (1):

 • jotwu Zgłoś komentarz
  Horngacher zauważył,że ze starej kadry już nic nie wyciągnie,to na 100% da nogę.Nie wyszkolił żadnego młodego skoczka.Kadra B osiąga kompromitujące wyniki.No to co zrobi? Wiadomo !.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×