PK w Planicy: Aleksander Zniszczoł piąty, trzech Polaków z punktami

Aleksander Zniszczoł zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Zwycięzcą został reprezentant gospodarzy, Bor Pavlovic.

Piotr Szarwark
Aleksander Zniszczoł WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
Bor Pavlovcic nie miał sobie równych w sobotnich zawodach Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Słoweniec już na półmetku prowadził o 3,6 punktu, a ostatecznie triumfował z przewagą 8,7 punktu (135,5 oraz 138,5 metra). Na drugim stopniu podium stanął Andreas Granerud Buskum, a trzecią lokatę zajął kolejny ze Słoweńców, Jurij Tepes.

W zawodach wzięło udział pięciu reprezentantów Polski. Najlepiej z nich spisał się Aleksander Zniszczoł - piąte miejsce po skokach na 127,5 oraz 137 metrów. Punkty Pucharu Kontynentalnego zdobyło jeszcze dwóch Biało-Czerwonych. Andrzej Stękała był 21. (125,5 oraz 126), a Przemysław Kantyka 25. (125 i 130 m).

Poza czołową "30" uplasowało się dwóch innych Polaków - Klemens Murańka był 32. (123 metry), natomiast Bartosz Czyż dopiero 53. (107,5 metra). Gorzej od Czyża spisało się tylko dwóch zawodników z całej stawki.

Na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego jest Clemens Aigner z dorobkiem 513 punktów. Zniszczoł jest najlepszym z Polaków - zajmuje 10. miejsce (294 pkt).