PŚ w Lahti: Kamil Stoch umocnił się na pozycji wicelidera. Kobayashi najlepszy w klasyfikacji generalnej

Kamil Stoch zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Polak umocnił się na pozycji wicelidera klasyfikacji generalnej i odrobił kolejnych 20 punktów do prowadzącego Ryoyu Kobayashiego.

Mateusz Kozanecki
Kamil Stoch Getty Images / Matt Roberts / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Kamil Stoch został drugim zawodnikiem, który w tym sezonie przekroczył granicę 1000 pucharowych punktów. Pierwszym jest rzecz jasna Ryoyu Kobayashi. Japończyk zajął w Lahti drugie miejsce.

Przewaga Kobayashiego nad Kamilem Stochem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata stopniała o kolejnych 20 punktów i w tym momencie wynosi ona 431 pkt. Na trzeciej pozycji w dalszym ciągu znajduje się Stefan Kraft.

W czołowej dziesiątce doszło do jednej zmiany. Johann Andre Forfang wyprzedził nieobecnego w Lahti Timiego Zajca. W dalszym ciągu tuż za podium klasyfikacji znajduje się Piotr Żyła, którego strata do Krafta wynosi 114 pkt. Piąty jest Dawid Kubacki.

Oprócz tego pucharowe punkty ma na swoim koncie jeszcze czterech Polaków. Jakub Wolny jest 23. (177 pkt), Stefan Hula 38. (53 pkt), Maciej Kot 45. (24.), a Paweł Wąsek 67. (4 pkt).

Do końca sezonu pozostało jeszcze osiem konkursów indywidualnych. Tym samym Kamil Stoch wciąż ma szanse na odniesienie zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najbliższe zawody odbędą się w dniach 15-17 lutego w Willingen.