Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

MŚ w skokach 2019. Znak zapytania nad formą Polaków. Słaby wynik drużynowo w kwalifikacjach

Nie tak miały wyglądać kwalifikacje w wykonaniu Biało-Czerwonych do konkursu indywidualnego MŚ w Innsbrucku. Co prawda czwórka Polaków zakwalifikowała się do zawodów, ale ze słabymi rezultatami. Drużynowo nasi rodacy mieli dopiero 7. wynik.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Po piątkowych kwalifikacjach na Bergisel zsumowaliśmy wyniki czterech najwyżej sklasyfikowanych zawodników w ośmiu reprezentacjach. Polacy skakali w nich słabo. Kamil Stoch uzyskał 120, Dawid Kubacki 114,5, Jakub Wolny 111,5, a Piotr Żyła 110,5 metra. Tak przeciętne rezultaty musiały odbić się na drużynowym wyniku Polaków.

Biało-Czerwoni mieli dopiero 7. rezultat. Zdecydowanie najwyższą zespołową notę w kwalifikacjach uzyskali Niemcy. To zasługa przede wszystkim Markusa Eisenbichlera i Karla Geigera, którzy zajęli 1. i 2. miejsce w eliminacjach. 2. wynik drużynowy mieli Austriacy, a 3. Japończycy. 

Największą niespodzianką kwalifikacji był postawa Szwajcarów. Nie chodzi tylko o Killiana Peiera, który na Bergisel skacze świetnie od pierwszego treningu. W piątek bardzo dobre skoki oddali także Simon Ammann i Andreas Schuler. Dzięki temu Szwajcarzy uzyskali 4. notę drużynową. 

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Przyszłość Horngachera? Tu nie chodzi o pieniądze

Czytaj także: taktyczna zagrywka Niemców. Miałaby przeszkodzić Polakom przed MŚ

Z piątkowych rezultatów Polaków nie należy jednak wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Rywalizacja o medale dopiero w sobotę i niedzielę. Trudno uwierzyć, żeby przez kilka dni Biało-Czerwoni stracili formę jaką imponowali w całym sezonie, zwłaszcza w Willingen, tuż przed MŚ.

Najprawdopodobniej kwalifikacje w Innsbrucku potraktowali wybitnie treningowo, kumulując wszystkie siły na weekendowe zmagania. Czy rzeczywiście była to tzw. zasłona dymna przekonamy się w sobotnie i niedzielne popołudnie. Relacje na żywo z konkursu indywidualnego i drużynowego na WP SportoweFakty. 

Czytaj także: w weekendowych zawodach w Innsbrucku ważną rolę odegra kontrowersyjny Borek Sedlak

Wyniki piątkowych kwalifikacji w Innsbrucku pod względem drużynowym:

Miejsce Kraj Łączna nota
1. Niemcy 528,2
2. Austria 499,4
3. Japonia 492,6
4. Szwajcaria 477,5
5. Norwegia 474,1
6. Słowenia 459,6
7. Polska 450
8. Czechy 434,2

Czy Polacy wygrają niedzielny drużynowy konkurs MŚ w Innsbrucku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8):
 • Milosz32f4g Zgłoś komentarz
  Zapraszam do oglądania:
  • Agnieszka Kot Zgłoś komentarz
   Jak mnie denerwują te głupie posty na WP - Nie tak to miało wyglądać itd, Ludzie.. a kto tutaj liczy na medale i nie wiadomo co? wygrają to wygrają, a jak przegrają to przegrają..
   Czytaj całość
   życie ... Boże. Już dużo zdobyli i nie ma ciśnienia, że muszą teraz wygrać, a według mnie to żaden zawodnik i drużyna nie ma takiej formy, żeby pewnie i spokojnie wygrać - jeszcze takiej niewiadomej nigdy nie było
   • Dadarek Zgłoś komentarz
    Po co to szczucie . Co ma być to będzie.
    • Mariusz Leszczynski Zgłoś komentarz
     Już się zaczyna pompowanie baloników!!!co za naród?puścisz bąka ,to zaraz napiszą że się w gacie ktoś zwalił!
     • Zbyszek Szpargała Zgłoś komentarz
      Co Ty, eksperciku, autorku tych wypocin wiesz o skokach? Oceniasz, po jednym krótszym skoku. Zapytam wprost i po chłopsku, po jaki damski penis mieli się chłopaki przemęczać, (o czym sami
      Czytaj całość
      mówili w wywiadach po skokach - trzeba było posłuchać i poczytać), skoro do pokonania mieli Węgra, Ukraińca i dwóch Kazachów? Kwalifikacje "na zaliczenie" i gromadzenie sił na konkursy (w części treningów przecież też nie brali udziału). A po drugie, dla kogo Peier jest niespodzianką? W tym sezonie 5 miejsc w "10" i kilka na początku drugiej - i to w serii przerwanej jedynie lotami - widać nie jego specjalność.
      • Fives75 Zgłoś komentarz
       Panie autor. Ssiesz pan?? A pana mama??
       • Wacław Siwocz Zgłoś komentarz
        zaczęła się nagonka pseudokibiców i dziennikarzy na temat znajomości skoków narciarskich,kwalifikacje to nie zawody na najwyższym szczeblu.oglądając zmienność warunków pogodowych i
        Czytaj całość
        obniżanie belki powodowało nieobiektywne warunki skoków ,dlatego takie a nie inne wyniki.trzeba poczekać do jutra ,a dopiero potem oceniać.
        • Aleksander Olek Zgłoś komentarz
         znowu nadajecie jak Radio Wolna Europa znaczy od rzeczy?Znaczy mieli skoczyc nawet sie prawie połamac byle wygrac druzynowe kwalifikacje jak one poza wami niemieckimi dziennikarzami nie maja
         Czytaj całość
         zadnego znaczenia
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×