MŚ Seefeld 2019: wyjątkowy dzień dla Stefana Horngachera

28 lat temu Stefan Horngacher, jeszcze jako zawodnik, po raz pierwszy w karierze sięgnął po zwycięstwo w Pucharze Świata, triumfując w Bad Mitterndorf.

Dominika Pawlik
Stefan Horngacher Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Stefan Horngacher
W niedzielnym konkursie Stefan Horngacher nie będzie miał aż tak dużego wpływu na wynik, jak miało to miejsce 28 lat temu, bo to nie on będzie oddawać skoki. Liczy na to, że jego podopieczni zakończą konkurs drużynowy na podium. Przed dwoma laty w Lahti Biało-Czerwoni zdobyli złoty medal.

24 lutego 1991 roku Stefan Horngacher po raz pierwszy wygrał w konkursie Pucharu Świata. Konkurs ten odbywał się na mamuciej skoczni, wówczas o punkcie konstrukcyjnym K180. Horngacher zwyciężył, a za jego plecami na podium uplasowali się Ralf Gebstedt z Niemiec oraz Austriak Heinz Kuttin, były trener reprezentacji Polski.

Co ciekawe, w Pucharze Świata aktualny szkoleniowiec Biało-Czerwonych wygrywał tylko dwukrotnie, po triumfie w Bad Mitterndorf, zwyciężył niecałe osiem lat później w Zakopanem. W sumie na podium stawał 15 razy, najczęściej na drugim stopniu - ośmiokrotnie.

Wszystkie medale, jakie ma w swoim dorobku na igrzyskach olimpijskich czy mistrzostwach świata, zdobywał w konkursach drużynowych.

24 lutego może więc Stefanowi Horngacherowi w przyszłości kojarzyć się jeszcze lepiej. Warunkiem jest dobry wynik w niedzielnym konkursie drużynowym.