Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Skoki. Raw Air 2019: kolejna próba. Polacy chcą wrócić na podium

Pomimo że polscy skoczkowie nie zachwycali podczas treningów i kwalifikacji na mamucie w Vikersund, to mogą myśleć o miejscu na podium w konkursie drużynowym. Zawody będą piątą próbą powrotu na podium po MŚ 2019.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Na zdjęciu od lewej: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Kamil Stoch Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu od lewej: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Kamil Stoch

Trener Stefan Horngacher wybrał identyczny skład jak przed tygodniem (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Jakub Wolny), bo tak naprawdę Stefan Hula i Paweł Wąsek nie wysłali mu sygnału o rosnącej formie. Dwaj ostatni nie weszli nawet do konkursu indywidualnego, więc wybór był oczywisty. 

Pozostali Polacy bez rewelacji na największej skoczni świata, ale dosyć równo. Sumując ich wyniki z kwalifikacji, zajęliby trzecie miejsce, nieznacznie przed Austriakami i Słoweńcami. To tylko zapowiada, że rywalizacja powinna być bardzo zacięta. 

Dobrze rokował głównie Żyła, będący wysoko w treningach. W kwalifikacjach do czołówki wdarł się Kubacki (szóste miejsce). Stoch i Wolny spisywali się co najwyżej przeciętnie, w konkursie drużynowym powinni dołożyć przynajmniej pięć (a najlepiej 10 metrów). - Więcej męczenia niż przyjemności - skomentował Stoch

Końcówka sezonu nie jest nadzwyczajna w wykonaniu Polaków, po MŚ 2019 ani razu nie stanęli na podium, czy to w drużynówce, czy indywidualnie. Przed tygodniem w Oslo brakło im po prostu szczęścia, w fatalnych warunkach Stoch wylądował bardzo blisko i Biało-Czerwoni spadli z pierwszej lokaty na czwartą. Indywidualnie było znacznie gorzej, w Lillehammer Stoch wprawdzie otarł się o czołową trójkę, za to w Trondheim nasi skoczkowie nie znaleźli się nawet w dziesiątce. Na podium czekają od szalonego konkursu na średniej skoczni podczas MŚ 2019 w Seefeld, kiedy Dawid Kubacki i Kamil Stoch z dalekich lokat awansowali na dwa pierwsze miejsca. 

Głównymi rywalami Polaków w Vikersund będą wspomniani Austriacy, wśród których bryluje Stefan Kraft oraz Japończycy ze znakomitym Ryoyu Kobayashim (wygrał kwalifikacje). Do gry powinni włączyć się Słoweńcy, którzy wyraźnie odżyli w swoim naturalnym środowisku życia na mamucie. Na razie w przyczajeniu Norwegowie, szukający czwartego do zespołu po zakończeniu kariery przez Andreasa Stjernena. 

Sobota, 16.03.2019
16:00 - Seria próbna
17:00 - I seria konkursu drużynowego

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch po konkursie MŚ. "Nie chcę oceniać pracy jury. To może się na mnie odbić"

Czy Polacy staną na podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×