Skoki narciarskie. LPK w Wiśle. Klemens Murańka znów najlepszy! Świetna postawa Polaków

Klemens Murańka powtórzył wyczyn z soboty i po raz drugi triumfował w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Trzecie miejsce zajął Paweł Wąsek.

Piotr Szarwark
Klemens Murańka WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Klemens Murańka
Klemens Murańka nie miał sobie równych w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego, który został rozegrany w Wiśle. Drugie miejsce zajął Andrzej Stękała, a skoki Polaków były doskonałym prognostykiem przed niedzielnymi zawodami. Biało-Czerwoni po raz kolejny dostarczyli kibicom zgromadzonym pod skocznią wielu powodów do radości.

Murańka już w pierwszej serii potwierdził swoją wysoką dyspozycję. Po skoku na odległość 131 metrów Polak był liderem zawodów na półmetku, a na trzecim miejscu plasował się Aleksander Zniszczoł (127 metrów). W pierwszej dziesiątce znalazł się także Stękała (5. miejsce, 122,5 metra) oraz Paweł Wąsek (7. miejsce, 124 metry).

Ponadto awans do drugiej rundy zapewnili sobie także: Adam Niżnik (129,5 metra, 12. miejsce na półmetku), Kacper Juroszek (122,5 metra, 13. lokata), a także Jan Habdas (118,5 metra, 28. miejsce). Niespełna 16-letni Habdas zagwarantował sobie tym samym pierwsze punkty w karierze w cyklu LPK.

Na etapie pierwszej serii zmagania zakończyli natomiast Tomasz Pilch, Mateusz Gruszka, Bartosz Czyż oraz Wiktor Pękala.

W finałowej rundzie Murańka znów był poza zasięgiem rywali. Uzyskał aż 134 metry i o 12,5 punktu wyprzedził drugiego Moritza Baera. Zniszczoł nie utrzymał miejsca na podium (ostatecznie był piąty), ale zajął je inny z Polaków - Paweł Wąsek. 125 metrów przy mniej sprzyjającym wietrze dało mu awans o cztery lokaty.

Stękała zakończył zmagania na siódmej lokacie (124,5 metra w drugiej serii), Niżnik był 14. (121 metrów), a Juroszek 18. (117 metrów). 118 metrów w drugiej próbie zanotował Habdas i po dyskwalifikacji jednego z Norwegów zajął przedostatnie, 29. miejsce.