Skoki. Letnie Grand Prix. Klasyfikacja generalna: Timi Zajc pozostał liderem. Kubacki i Stoch w 10.

Ryoyu Kobayashi po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił w konkursie Letniego Grand Prix. Japończyk pewnie zwyciężył i od razu wskoczył na 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pozycję lidera utrzymał nieobecny Timi Zajc.

Mateusz Kozanecki
Timi Zajc Expa/Newspix.pl / EXPA/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Timi Zajc
W Japonii zabrakło aż sześciu zawodników z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej cyklu. Mimo to pozycję lidera utrzymał nieobecny w Hakubie Timi Zajc. Słoweniec ma na swoim koncie 236 punktów.

Początkowo awans na trzecią lokatę zaliczył Jewgienij Klimow, ale tuż po zakończeniu konkursu Rosjanin został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Tym samym jego lokatę w "generalce" zajął Naoki Nakamura.

Najlepszym z Polaków w dalszym ciągu jest Dawid Kubacki, zajmujący 5. miejsce. Kamil Stoch jest 8., Piotr Żyła 16., Jakub Wolny 19., Aleksander Zniszczoł 22., Maciej Kot 24., Paweł Wąsek 27., Andrzej Stękała 37., Klemens Murańka 41., a Stefan Hula 44.

Punkty LGP zdobyło do tej pory łącznie 65 skoczków z 16 państw.

44. Stefan Hula Polska 15

Czytaj także:Reprezentanci Polski wyjechali na wakacje. Maciej Kot z żoną urlop spędzają w TurcjiJakub Janda wierzy w powrót Pucharu Świata do Czech w sezonie 2020/21 ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Awans na igrzyska jest, pora na wymarzony medal? "Nikogo się nie boimy. Czujemy się mocni"

Czy Timi Zajc zwycięży w klasyfikacji generalnej LGP 2019?