Skoki. Klemens Murańka drugi w konkursie LPK w Stams, Taku Takeuchi znów wygrał

Taku Takeuchi wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Na drugim stopniu podium stanął Klemens Murańka. Szósty był Stefan Hula.

Piotr Ziemka
Taku Takeuchi Newspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Taku Takeuchi
Taku Takeuchi prowadził już po pierwszej rundzie. W drugiej serii uzyskał najdłuższą odległość - wylądował na 115. metrze skoczni w Stams, której rozmiar (HS) to właśnie 115 metrów. Dwukrotnie drugie wyniki miał Klemens Murańka. To dla niego piąte podium w Letnim Pucharze Kontynentalnym 2019. Triumfował dwukrotnie w Wiśle oraz raz w Lillehammer, a we Frensztacie zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

Takeuchi wygrał też sobotni konkurs. Japończyk powtórzył osiągnięcia Jakuba Wolnego, Daniela Tandego i Markusa Eisenbichlera, którzy zwyciężali w LPK w Stams dzień po dniu w latach - odpowiednio - 2014, 2015 i 2016.

Trzecie miejsce zdobyte w pierwszej rundzie zachował Pius Paschke. Natomiast Stefan Hula utrzymał szóstą pozycję. Z jedenastego miejsca na siódme awansował Aleksander Zniszczoł. O pięć punktów dorobek w klasyfikacji generalnej powiększył 26. Paweł Wąsek. W czołowej trzydziestce zabrakło - tak jak w sobotę - Andrzeja Stękały i Adama Niżnika.

Letni Puchar Kontynentalny 2019 zakończy się 29 września w Klingenthal.

10. Stefan Hula Polska 254

Przed mężczyznami w Stams rywalizowały kobiety. Z czwartego miejsca zajmowanego po pierwszej serii na najwyższy stopień podium awansowała Ema Klinec. Drugą lokatę zajęła Marita Kramer, a trzecią - Ursa Bogataj. Na "pudle" nie znalazła się prowadząca na półmetku Eva Pinkelnig. Reprezentantka gospodarzy spadła na czwarte miejsce. Na ósmej pozycji została sklasyfikowana Daniela Iraschko-Stolz. Z kolei dziewiąty rezultat miała inna zawodniczka mająca w dorobku złoty medal mistrzostw świata i Kryształową Kulę - Sarah Hendrickson.

Osiemnasta była Anna Twardosz, 22. Kinga Rajda, 28. Joanna Szwab, 33. Nicole Konderla, 41. Wiktoria Przybyła.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Taku Takeuchi wygra konkurs Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal?