Skoki narciarskie. Puchar Świata Niżny Tagił 2019. Kwalifikacje dla Forfanga. Komplet Polaków w konkursie

Johann Andre Forfang wygrał kwalifikacje przed drugim konkursem Pucharu Świata w Niżnym Tagile. W pierwszej serii zobaczymy siedmiu Polaków. Najlepiej z nich zaprezentował się Jakub Wolny, który zajął 18. miejsce.

Adrian Nuckowski
Johann Andre Forfang Getty Images / Damian Klamka/SOPA Images / Na zdjęciu: Johann Andre Forfang
Podobnie, jak w dwóch poprzednich dniach warunki pogodowe nie zamierzały być sprzymierzeńcem najlepszych skoczków świata. Uśrednione pomiary wiatru wskazywały wartości z reguły nieprzekraczające 2 m/s, jednak w poszczególnych miejscach na skoczni podmuchy zmieniały swój kierunek i były zdecydowanie mocniejsze. Z biegiem czasu aura coraz bardziej utrudniała rywalizację, co wydłużyło odstępy pomiędzy poszczególnymi skoczkami.

Zwycięzcą kolejnych loteryjnych kwalifikacji w Niżnym Tagile został ponownie Johann Andre Forfang. Norweg uzyskał najdłuższą odległość z 6. belki startowej - 138 metrów (138,5 pkt). Drugą pozycję zajął Stefan Kraft (133,1 pkt), a trzecią Thomas Aasen Markeng (127,1 pkt). Obaj wykonali swoje próby z 5. platformy startowej.

W niedzielnym konkursie na skoczni "Bocian" zobaczymy wszystkich Biało-Czerwonych. Najwyżej z nich w kwalifikacjach uplasował się Jakub Wolny, który zajął 18. miejsce (114,9 pkt). W trzydziestce znaleźli się jeszcze 19. Klemens Murańka (114,5 pkt) oraz 29. Kamil Stoch (109,6 pkt).