Skoki narciarskie. Kinga Rajda na podium konkursu Pucharu FIS w Oberwiesenthal

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Kinga Rajda
Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Kinga Rajda

Kinga Rajda stanęła na trzecim stopniu podium konkursu Pucharu FIS (FIS Cup) w Oberwiesenthal. Szósta była Joanna Szwab.

Po pierwszej serii prowadziła Kinga Rajda. Polka wylądowała na 96. metrze skoczni w Oberwiesenthal i zdobyła 115,3 punktu. W drugiej rundzie 19-letnia zawodniczka miała piąty wynik i zakończyła rywalizację na trzecim miejscu. Rajda po raz jedenasty stanęła na podium konkursu zaliczanego do cyklu FIS Cup.

Wygrała Selina Freitag. Reprezentantka gospodarzy była druga na półmetku, ze stratą 4,8 punktu do Rajdy. W drugiej rundzie siostra Richarda Freitaga ponownie miała drugi wynik. Zwyciężyła z dorobkiem 226,8 punktu. Drugie miejsce zajęła Klara Ulrichova. Na czwartej pozycji została sklasyfikowana Daniela Haralambie, a na piątej mistrzyni świata juniorek Anna Szpyniewa.

Anze Lanisek i Ema Klinec ze złotymi medalami mistrzostw Słowenii Z siódmej pozycji zajmowanej po pierwszej serii na szóstą awansowała Joanna Szwab, a z dziewiątej na siódmą - Anna Twardosz. Skakały 43 zawodniczki. [url=/skoki-narciarskie/859514/skoki-chiara-hoelzl-wygrala-w-klingenthal-ostatni-konkurs-ps-w-2019-roku]Chiara Hoelzl wygrała ostatni konkurs Pucharu Świata w 2019 roku.

[/url]W 2020 roku właśnie w Oberwiesenthal odbędą się mistrzostwa świata juniorek.