Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni w Ga-Pa: Kamil Stoch drugi w serii próbnej, Dawid Kubacki trzeci!

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w serii próbnej przed konkursem 68. Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Dawid Kubacki. Najlepszy okazał się Philipp Aschenwald.

Piotr Ziemka
Kamil Stoch PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Kamil Stoch
W serii KO pierwszego konkursu Pucharu Świata w 2020 roku odbędą się trzy polsko-norweskie pojedynki. W rundzie próbnej było w tych starciach 0:3 dla podopiecznych Alexandra Stoeckla. Maciej Kot zdobył o 12,6 punktu mniej od Roberta Johanssona. Daniel Andre Tande uzyskał 17,6 więcej niż Stefan Hula. Piotr Żyła również spisał się słabiej od swojego norweskiego rywala - różnica między nim a Mariusem Lindvikiem wyniosła 9,5 pkt.

Jako trzydziesty skakał Kamil Stoch. Triumfator 65. i 66. Turnieju Czterech Skoczni osiągnął 138,5 metra na obiekcie w Garmisch-Partenkirchen (HS142) i objął prowadzenie z dorobkiem 89,9 punktu. Natomiast jako 32. zaprezentował się Dawid Kubacki. Trzeci zawodnik konkursu w Oberstdorfie wylądował na 138. metrze i zdobył 88,5 punktu. Przed mistrzem świata znajdował się jedynie Stoch. Na czele było dwóch Polaków.

Po skoku Kubackiego obniżono rozbieg o jeden stopień - z trzynastej belki na dwunastą. Podopiecznych Michala Doleżala zdołał wyprzedzić jedynie drugi zawodnik wtorkowych eliminacji - Philipp Aschenwald. Dziewiąty wynik miał lider Turnieju Czterech Skoczni - Ryoyu Kobayashi. Czołową dziesiątkę zamknął triumfator kwalifikacji - Karl Geiger. Skakało 49 zawodników. Nie pojawił się tylko Gregor Schlierenzauer.

Początek pierwszej serii konkursu zaplanowano na godzinę czternastą.

Miejsce Zawodnik Kraj Metry Punkty Belka
1. Philipp Aschenwald Austria 137 91,1 12.
2. Kamil Stoch Polska 138,5 89,9 13.
3. Dawid Kubacki Polska 138 88,5 13.
4. Markus Eisenbichler Niemcy 133 87,5 12.
5. Robert Johansson Norwegia 138 83,9 14.

27 - 24 K. Sato - J. Kobayashi Kobayashi
28 - 23 Klimow - Lanisek Remis (Lanisek wyżej w kwalif.)

Dominik Bury po raz drugi zdobył punkty Pucharu Świata

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Kamil Stoch stanie na podium konkursu 68. Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen?