Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny. Dominacja Austriaków, Aleksander Zniszczoł najlepszym z Polaków

Clemens Aigner zwyciężył niedzielny konkurs Pucharku Kontynentalnego w Bischofshofen, a za nim znalazło się trzech innych reprezentantów Austrii. Najlepiej z Polaków spisał się Aleksander Zniszczoł.

Piotr Szarwark
Aleksander Zniszczoł Materiały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
Sobota była bardzo dobrym dniem dla Polaków w Pucharze Kontynentalnym - czwarte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, piąty był Andrzej Stękała, a szósty Klemens Murańka. Zawody zdominowali Austriacy, którzy zajęli wszystkie trzy miejsca na podium (WIĘCEJ).

W niedzielę Biało-Czerwoni nie zdołali powtórzyć scenariusza z dnia poprzedniego. Na półmetku zmagań czwarte miejsce zajmował Andrzej Stękała (136,5 metra) i miał realne szanse na walkę o podium, ale w finale skoczył zaledwie 114,5 metra, wobec czego spadł na 27. miejsce. Minimalny spadek zaliczył Zniszczoł - po pierwszej serii był dziewiąty, a ostatecznie został sklasyfikowany na 11. pozycji (134 i 125 metrów).

Na 14. miejscu zawody zakończył Klemens Murańka (130 i 129 metrów), a punkty Pucharu Kontynentalnego zdobył także Paweł Wąsek - 21. miejsce (129 i 128 metrów). Na 37. lokacie zmagania zakończył Adam Niżnik (122 metry), a najsłabiej w polskim zespole spisał się Tomasz Pilch - 42. miejsce (119,5 metra).

Po raz kolejny zawody zostały zdominowane przez Austriaków. Tym razem triumfował Clemens Aigner (142 i 136,5 metra), drugie miejsce zajął Clemens Leitner (139,5 i 136,5 m), trzeci był Stefan Huber (136,5 oraz 131 metrów), a czwarty Ulrich Wohlgenannt (134,5 i 131,5 m). W sumie w pierwszej dziesiątce sklasyfikowanych zostało aż sześciu Austriaków.

Po niedzielnych zmaganiach nowym liderem klasyfikacji PK został Leitner (400 punktów), drugi jest Taku Takeuchi (371 pkt.), a trzeci Keiichi Sato (276 pkt.). Najlepszym z Polaków jest Aleksander Zniszczoł - 11. miejsce (125 pkt.).