Skoki narciarskie. Klasyfikacja Pucharu Narodów. Austria liderem. Polacy coraz bliżej Norwegów

Reprezentacja Austrii pozostaje na czele klasyfikacji Pucharu Narodów sezonu 2019/2020. Znakomity występ Polaków umocnił ich na trzeciej pozycji i jednocześnie przybliżył do bezpośrednio wyprzedzających ich Norwegów.
Adrian Nuckowski
Kamil Stoch PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Trzech reprezentantów Polski uplasowało się w czołowej dziesiątce sobotniego (18 stycznia) konkursu na Hochfirschanze. Wygrana Dawida Kubackiego, ósme miejsce Kamila Stocha oraz dziewiąte Piotra Żyły złożyły się w sumie na dorobek 161 punktów Biało-Czerwonych. Polacy umocnili się na trzeciej pozycji w klasyfikacji Pucharu Narodów, tracąc do wyprzedzających ich Norwegów już 116 punktów. Podopieczni Alexandra Stoeckla zdobyli w pierwszych zawodach w Titisee-Neustadt 130 "oczek".

Niezmiennie na czele pozostają Austriacy (2715 punktów). W ich szeregach najlepszy po raz kolejny okazał się Stefan Kraft. 26-latek zajął drugie miejsce. Punktowali jeszcze Gregor Schlierenzauer (15. miejsce), Daniel Huber (19. miejsce), Jan Hoerl (21. miejsce), Philipp Aschenwald (25. miejsce) oraz Michael Hayboeck (29. miejsce).