KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skoki narciarskie. Szymon Łożyński: Jak nie teraz, to kiedy? Dawid Kubacki naprawdę może wygrać PŚ (komentarz)

Nie ma już wątpliwości, Dawid Kubacki utrzymał genialną formę po 68. Turnieju Czterech Skoczni i realnie jest w grze o wygranie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. To już jest jego sezon, a może być jeszcze lepiej!

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Dawid Kubacki PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Po triumfie Dawida Kubackiego w 68. Turnieju Czterech Skoczni nieśmiało zaczęliśmy myśleć o wygraniu przez Polaka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pozostawała jednak mała nutka niepewności, czy 29-latek będzie w stanie utrzymać swoją znakomitą formę?

Minęły prawie dwa tygodnie od zakończenia TCS i nie możemy mieć już żadnych wątpliwości. Kubacki utrzymał wybitną dyspozycję i nadal imponuje rzadko spotykaną w skokach narciarskich powtarzalnością. Siedem razy z rzędu był w czołowej trójce! Nieważne, czy skocznia jest mniejsza jak w Predazzo, czy duża jak w Titisee-Neustadt.

Czytaj także: Dawid Kubacki dorównał legendom. Elita!

Po prostu w każdym konkursowym skoku Dawid Kubacki skacze świetnie i żadna skocznia nie jest mu straszna. Dlatego nie musimy już tylko nieśmiało myśleć o wygraniu przez Polaka klasyfikacji generalnej PŚ. To jest bardzo realne i moim zdaniem w marcu w Vikersund, to właśnie nowotarżanin uniesie w górę Kryształową Kulę.

ZOBACZ WIDEO: Puchar Świata w skokach. Dawid Kubacki włączy się do walki o Kryształową Kulę? "Wygra jeszcze kilka konkursów w tym sezonie"

Argumenty za tą tezą? Przed wszystkim powtarzalność Polaka, złapał właściwy rytm i w równych warunkach nie psuje od kilku konkursów żadnego skoku. Do tego znakomicie rozkłada siły. W kwalifikacjach potrafi się trochę oszczędzać, a pełną energię kulminuje na zawody. To znakomita taktyka.

Polak świetnie radzi sobie ze stresem. W TCS nic nie było go w stanie zdekoncentrować. Podobnie było w Predazzo i Titisee-Neustadt. Do tego w dalszej części Pucharu Świata 2019/2020 nie ma zbyt wielu skoczni mamucich. Na nich Kubacki może nieco stracić do wybitnych lotników, jak chociażby Kobayashi czy Kraft, ale takich konkursów będzie zaledwie trzy w tym sezonie. Straty Polaka, jeśli nawet będą, to powinny być minimalne.

DAWID KUBACKI GONI! ZOBACZ AKTUALNĄ KLASYFIKACJĘ PUCHARU ŚWIATA

Nowotarżanin stoi przed wielką szansą w swojej karierze i należy zapytać: "Jak nie teraz, to kiedy?" Taka szansa przed Polakiem może się już nigdy nie powtórzyć. Na razie Polak zajmuje 4. miejsce w Pucharze Świata, ale do lidera Geigera traci tylko 177 punktów. Trzy, cztery konkursy i to Polak może być już w żółtej koszulce.

A jeśli tak się stanie, to takiej szansy Kubacki już raczej nie wypuści z rąk. Udowodnił to w tym sezonie. Gdy już został liderem 68. TCS po Innsbrucku, to potem w Bischofshofen nie dał rywalom nawet cienia nadziei na pokonanie go. Oby tak samo było i tym razem.

Szymon Łożyński

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Zgadzasz się, że to Dawid Kubacki wygra w tym sezonie Puchar Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×